Відкриті освітні ресурси та авторське право

Ukrainian State University of Science and Technologies, Dnipro
UKR: В презентації обговорюється співвідношення понять «відкриті освітні ресурси» та «авторське право». Розглядається ліцензування відкритих освітніх ресурсів, використання публічних ліцензій Creative Commons та їх вибір. Велика увага приділяється тому, як можна використовувати відкриті освітні ресурси без порушення авторського права, яких обмежень слід дотримуватися по відношенню до творів з різними видами ліцензій.
ENG: The presentation discusses the relationship between the concepts of "open educational resources" and "copyright". The licensing of open educational resources, the use of public Creative Commons licences and their choice are considered. Much attention is paid to how open educational resources can be used without infringing copyright, and what restrictions should be observed in relation to works with different types of licences.
В. Троцька: ORCID 0000-0002-7579-1877
відкриті освітні ресурси, авторське право, публічні ліцензії, ліцензії Creative Commons, штучний інтелект, open educational resources, copyright, public licences, Creative Commons licences, artificial intelligen
Троцька В. М. Відкриті освітні ресурси та авторське право : [презентація]. Відкриті знання в університетах України: Відкриті освітні ресурси : цикл вебінарів. Тема 2: «Ліцензії СС - один з механізмів формування екосистеми відкритих освітніх ресурсів (OER) в Україні» (Дніпро, 9 січня 2024 р.). Укр. держ. ун-т науки і технологій, Секція універ. б-к Укр. бібл. асоц., SPARC Europe & ENOEL. Дніпро, 2024.