Аналіз проблем кодифікації синтаксичних структур складених термінів терміносистеми залізничного будівництва

Дніпровський національний університет залізничного транспорту ім. акад. В. Лазаряна, Дніпро
UK: Кодифікація української термінології є невід'ємною вимогою часу, оскільки робота з сучасними науковими базами та словниками- тезаурусами вимагає точної дефініції терміна. Розглядаються випадки вживання словосполучень-термінів, що належать до залізничної термінології, а також залежність їх семантики від складових словосполучення.
EN: Using the terminological system in the field of railway construction as an example, we consider the problems of codification for terms as syntactic structures. The option of the various attributes allocation within the phrase-term, as well as definition of the term by analyzing its genus-species relations were offered.
RU: Кодификация украинской терминологии является неотъемлемым требованием времени, поскольку работа с современными научными базами и словарями-тезаурусами требует точной дефиниции термина. Рассматриваются случаи употребления словосочетаний-терминов, относящихся к железнодорожной терминологии, а также зависимость их семантики от составляющих словосочетания.
дескриптивний та прескриптивний підходи, кодифікація, емпіричні та раціональні прикметники, меронім, гіперонім, descriptive and prescriptive approaches, codification, empirical and rational adjectives, meronym, hyperonym, дескриптивный и прескриптивный подходы, кодификация, эмпирические и рациональные прилагательные, мероним, гипероним
Дішкант, Ю. Г. Семантичний простір термінів [Електронний ресурс] // University Library at a New Stage of Social Communications Development : тези доп. IV Міжнар. наук.-практ. конф., 3–4 жовт. 2019 р., м. Дніпро / М-во освіти і науки України, Наук.-техн. б-ка Дніпров. нац. ун-ту залізн. трансп. ім. акад. В. Лазаряна [та ін.]. – Дніпро, 2019.