Інші праці КІТС (ІПБТ)

Recent Submissions

Now showing 1 - 3 of 3
  • Item
    Аналіз обміну даними між підприємствами за допомогою технології блокчейн в інформаційних системах
    (Український державний університет науки і технологій, ІВК «Системні технології», 2022) Ситник, Роман Сергійович; Гнатушенко, Вікторія Володимирівна
    UKR: Сьогодні інформаційні системи для управління виробництвом та поставками ускладняються з подальшим розвитком міжнародної та внутрішньої торгівлі, збільшенням складності виробничих та логістичних ланцюгів тощо. Тому актуальним для вирішення стає завдання дослідження та розробки нових підходів для ланцюгів поставок та логістичних інформаційних систем. У цій статті розглядаються можливі переваги та недоліки використання технології блокчейн у логістиці та системах ланцюгів поставок. Блокчейн може допомогти спростити і зробити більш прозорими процеси моніторингу та управління виробництвом і переміщенням товарів між різними суб'єктами. Але також існує ряд проблем, які потребують вирішення, таких як можливості оновлення програмного забезпечення в смарт-контрактах і завдання проектування повної системи на основі блокчейну, яка дійсно дозволить вирішити важливі проблеми в цій сфері найбільш ефективним способом без критичних проблем.
  • Item
    Дослідження впливу обробки первинних даних на результати навчання нейромережі для розпізнання супутникових зображень
    (Український державний університет науки і технологій, ІВК «Системні технології», 2022) Солдатенко, Дмитро Володимирович; Гнатушенко, Вікторія Володимирівна
    UKR: Правильна підготовка матеріалів для навчання нейронної мережі є одним з ключових етапів, від якого безпосередньо залежать усі подальші результати. Дослідження передбачає два випробування, перше з необробленими даними, а друге — зі спеціально підготовленими для навчання. Навчання нейронної мережі використовує дані для трьох різних класів, води, дерев і поля, результати тестів та інформацію про потенційні недоліки, надані після кожного тесту, а також рекомендації щодо покращення результатів. Результати проаналізовано та зроблено висновок, що вдосконалення первинних матеріалів для навчання нейронної мережі розпізнаванню супутникових зображень безпосередньо впливає на результат у кращий бік, а саме на 27,6% у разі використання підготовлених даних, у цьому дослідженні вони можуть відрізнятися залежно від умови.
    Technologies of Software Development Based on Non-Relative Databases
    (Національна металургійна академія України, ІВК «Системні технології», Дніпро, 2021) Liashenko, Oksana; Dorosh, Natalia
    ENG: The paper presents an overview of some technologies of software development based on non-relational databases. It is emphasized that nowadays more and more data are generated to be stored and processed in real time. In addition, the nature of these data is often increasingly unstructured or poorly structured. This causes a niche of problems when applying traditional approaches to building databases that are integrated into software systems. At the same time, NoSQL databases provide a mechanism for storing and retrieving data that are organized in a different way than the usual relational approach. The motivation for this approach is the simplicity of architecture, horizontal scaling, and accessibility control. The growing interest to non-relational databases is represented by a review of some publications.