Постери

Recent Submissions

Now showing 1 - 5 of 5
    Переваги відкритих підручників
    (Український державний університет науки і технологій, Дніпро, 2023) Матвєєва, Олена Володимирівна; Колесникова, Тетяна Олександрівна
    UKR: Відкрити підручники: - це підручники, які є у вільному доступі з необмежувальними ліцензіями; - вони охоплюють широкий спектр дисциплін; - доступні для завантаження та друку в різних форматах файлів з кількох веб-сайтів і репозиторіїв OER; - варіюються від книжок, що є суспільним надбанням, до існуючих підручників та підручників, створених спеціально для OER; - вирішують проблеми високої вартості підручників, дефіциту книжок та доступу до них, а також надають можливість краще задовольняти місцеві потреби у викладанні та навчанні.
  • Item
    Відкриті освітні ресурси та бібліотекарі
    (Український державний університет науки і технологій, Дніпро, 2023) Колесникова, Тетяна Олександрівна; Щербатюк, Тетяна Григорівна
    UKR: Відкриті освітні ресурси (Open Educational Resources, OER) – це матеріали для викладання, навчання та досліджень в будь-якому форматі й на будь-якому носії (цифровому або іншому). Вони є складовою Відкритої освіти (Open Education, OE) і сприяють вільному та відкритому обміну знаннями в національній і глобальній освіті. В усіх країнах діяльність академічних бібліотек у напрямі OER цілком співпадає з найголовнішою характеристикою освіти як обміну знаннями, ідеями та інформацією з іншими, на основі яких можуть бути побудовані нові знання, навички, ідеї та розуміння. Українська освіта робить перші кроки у прийнятті OER. Тому бібліотекарям ЗВО України потрібне розуміння, які ролі в OER мають їх зарубіжні колеги. Ролі бібліотекарів: 1) інформаційні фахівці з теорії та практик відкритості; 2) фахівці з е-публікацій; 3) консультанти; 4) педагоги; 5) бібліотекарі; 6) автори; 7 користувачі; 8) креативні менеджери проектів; 9) організатори спільнот тощо.
    Ліцензії Creative Commons
    (Український державний університет науки і технологій, Дніпро, 2023) Щербатюк, Тетяна Григорівна; Колесникова, Тетяна Олександрівна
    UKR: Ліцензії Creative Commons надають усім, від окремих авторів до великих установ, стандартизований спосіб надання публічного дозволу на використання їхніх творчих робіт відповідно до закону про авторське право. З точки зору повторного використання, наявність ліцензії Creative Commons на твір, захищений авторським правом, відповідає на запитання: «Що я можу робити з цим твором?». На слайді розглянуто: з яких елементів складаються ліцензії СС, шість різних типів ліцензій та що дозволено по кожній із них.
  • Item
    Відкритий доступ та відкрита освіта
    (Український державний університет науки і технологій, Дніпро, 2022) Колесникова, Тетяна Олександрівна; Щербатюк, Тетяна Григорівна
    UKR: Відкритий доступ (ВД) та відкрита освіта (ВО) підкреслюють важливість забезпечення доступності інформації для людей по всьому світу, незалежно від матеріального становища чи соціального статусу. Це не зовсім окремі ідеї або несумісні практики. Цей слайд дає чітке уявлення про схожість і відмінності між ними. Також на слайді представлені причини, чому слід використовувати Відкритий доступ та відкриту освіту.
    Перетин типів навчальних матеріалів
    UKR: OER підпадають під категорію доступних навчальних матеріалів, хоча не всі доступні навчальні матеріали є OER. На слайдіі це представлено, як діаграму Венна, де найширший рівень контенту - це "навчальні матеріали", і лише після того, як ви визначите та відфільтруєте ці матеріали на предмет доступності, вільного доступу та відкритої ліцензії з дозволом на ремікс, ви досягнете рівня, на якому знаходяться OER.