Планування бездротової мережі з використанням мурашиного алгоритму

Український державний університет науки і технологій, Дніпро
UKR: Пояснювальна записка до кваліфікаційної роботи бакалавра: 69 с. 19 рис., 1 таб., 4 додатки, 15 джерел. Об’єкт розробки – бездротова локальна мережа Українського державного університету науки та технологій (УДУНТ). Мета роботи – планування бездротової мережі з використанням мурашиного алгоритму. Методи дослідження – методика розгортання бездротовї мережі, що орієнтована на максимальну зону покриття; елітна стратегія мурашиного алгоритму; використання стандартних програмних засобів JavaScript. Створено програму в JavaScript «WLAN_EliteAS» для планування бездротових локальних мереж УДУНТ (ДНУЗТ та НМетАУ) з використанням елітної стратегії мурашиної системи. Проведено дослідження на створеній програмі «WLAN_EliteAS» параметрів мурашиного алгоритму: зрошення, випаровування, жадібності, ліності, кількості елітних мурах. Крім того, проведено дослідження впливу кількості точок сітки покриття на час роботи програми «WLAN_EliteAS». Рекомендовано при плануванні бездротової мережі УДУНТ топологію ESS та методику її розгортання, що орієнтуеться на максимальній зоні покриття. Визначені наступні параметри бездротової локальної мережі: 8 точок доступу для WLAN_DNUZT; 10 точок доступу для WLAN_NMetAU; Радіус сусідства та покриття – 50 м при наступних параметрах мурашиного алгоритму (кількість звичайних мурах – 211, кількість елітних мурах – 50, жадібність та ліність – 1, зрошення – 100, випаровування – 0,45), що отримані на створеній програмі «WLAN_EliteAS».
ENG: Explanatory note to The Bachelor's qualification work: 69 p. 19 fig., 1 tab., 4 appendices, 15 sources. The object of development is the wireless local area network of the Ukrainian State University of Science and technology (UDUNT). The aim of this work is to plan a wireless network using the Ant algorithm. Research methods-a method of deploying a wireless network focused on the maximum coverage area; an elite strategy of the Ant algorithm; the use of standard JavaScript software tools. Created a program in JavaScript "WLAN_EliteAS" for planning wireless local area networks UDUNT (DNUZHT and Nmetau) using the elite strategy of the Ant system. A study was conducted on the parameters of the Ant algorithm created by the program "WLAN_EliteAS": irrigation, evaporation, greed, laziness, and the number of elite ants. In addition, the effect of the number of coverage grid points on the running time of the "WLAN_EliteAS"program was studied. When planning a wireless network, we recommend using the ESS topology and its deployment method, which is based on the maximum coverage area. The following parameters of the wireless LAN are defined: 8 access points for WLAN_DNUZT; 10 access points for WLAN_NMetAU; neighborhood radius and coverage – 50 m with the following parameters of the Ant algorithm (the number of ordinary ants – 211, the number of elite ants – 50, greed and laziness – 1, irrigation – 100, evaporation – 0.45), obtained on the created program "WLAN_EliteAS".
мурашиний алгоритм, елітна стратегія, сітка, точка доступу, феромон, зрошення, випаровування, жадібність, ліність, WLAN, ESS, Ant algorithm, elite strategy, JavaScript, grid, access point, pheromone, irrigation, evaporation, greed, laziness, КЕОМ
Салогуб М. В. Планування бездротової мережі з використанням мурашиного алгоритму : дипломна робота на здобуття кваліфікаційного ступеня бакалавра : спец. 123 – Комп’ютерна інженерія / наук. керівник В. М. Пахомова ; Укр. держ. ун-т науки і технологій. Дніпро, 2022. 69 с.