Зовнішня торгівля як каталізатор розвитку національної економіки

Український державний університет науки і технологій, Дніпро
UKR: Показано значення розвитку зовнішньої торгівлі, збільшення експорту, удосконалення його структури та підвищення технологічного рівня для реалізації Національної економічної стратегії України на період до 2030 року. Розкриті стратегічні цілі напрямку «Міжнародна економічна політика і торгівля». Визначена важливість досягнення цілей забезпечення взаємовигідної торгівлі з країнами світу та досягнення розширеного доступу до зовнішніх ринків; підвищення конкурентоспроможності українських товарів та послуг, створення позитивного іміджу країни; впровадження збалансованої імпортної політики з комплексною оцінкою потенційного впливу.
ENG: The importance of developing foreign trade, increasing exports, improving its structure, and increasing the technological level for the implementation of the National Economic Strategy of Ukraine for the period up to 2030 is shown. The strategic goals of the direction "International economic policy and trade" have been revealed. The importance of achieving the goals of ensuring mutually beneficial trade with the countries of the world and achieving expanded access to foreign markets is determined; increasing the competitiveness of Ukrainian goods and services, creating a positive image of the country; implementation of a balanced import policy with a comprehensive assessment of potential impact.
В. Білоцерківець: ORCID 0000-0002-6740-4611
національна економіка, зовнішня торгівля, міжнародна економічна політика, економічний розвиток, national economy, foreign trade, international economic policy, economic development, КМЕПЕУ
Білоцерківець В. В., Завгородній К. О. Зовнішня торгівля як каталізатор розвитку національної економіки. Фінансово-економічні механізми розвитку підприємництва: теоретичний та практичний аспекти : зб. матеріалів ІІІ Всеукр. наук.-практ. конф. здобувачів вищої освіти та молодих учених, м. Дніпро, 24–25 лист. 2022 р. Дніпро, 2022. С. 13–16.