Вартісно-орієнтована концепція управління підприємством

Український державний університет науки і технологій, Дніпро, Україна
UKR: Мета. Дослідження функціональних можливостей вартісно-орієнтованого підходу до управління фінансами підприємства. Методика. Інноваційні підходи до фінансового управління, історичний аспект формування вартісно-орієнтованого підходу до фінансового управління підприємством. Результати. Обгрунтовані пріоритетні завдання парадигми стратегічного фінансового менеджменту по забезпеченню зростання вартості підприємства на ринку капіталів (капіталізація потенційної продуктивності його економічних ресурсів). Наукова новизна. Проаналізувавши історичний аспект формування вартісно-орієнтованого підходу до фінансового управління підприємством, вперше визначено три основних рівня сприйняття цього напряму фінансовим менеджментом компаній, виходячи з тих цілей, які на даному етапі є найбільш актуальними для того чи іншого підприємства. Практична значимість. Рекомендовано відповідально відноситись до вибору показників, за якими буде здійснюватися управління та у відповідності до яких прийматимуться певні фінансові рішення.
ENG: Goal. A study of the functional possibilities of the value-oriented approach to the management of the company's finances. Method. Innovative approaches to financial management, the historical aspect of the formation of a value-oriented approach to the financial management of an enterprise. The results. The priority tasks of the paradigm of strategic financial management to ensure the growth of the enterprise's value on the capital market (capitalization of the potential productivity of its economic resources) are substantiated. Scientific novelty. Having analyzed the historical aspect of the formation of a value-oriented approach to the financial management of an enterprise, three main levels of perception of this direction by the financial management of companies were determined for the first time, based on those goals that are most relevant for a particular enterprise at this stage. Practical significance. It is recommended to be responsible for the selection of indicators that will be managed and in accordance with which certain financial decisions will be made.
Л. Савчук: ORCID 0000-0003-2603-7218
вартісно-орієнтована модель, фінанси підприємства, грошові потоки, вартісні показники, стратегічне управління фінансами, value-oriented model, enterprise finance, cash flows, value indicators, strategic financial management, КЕкІ
Савчук Л. М., Сокиринська І. Г., Ковальчук Є. В. Вартісно-орієнтована концепція управління підприємством. Економічна кібернетика: інструменти, моделі і методи інтелектуальної підтримки прийняття рішень : зб. наук. праць за матеріалами Всеукр. інтернет-конф. (м. Дніпро, 1–2 березня 2023 р.). Дніпро, 2023. С. 203–207.