Український державний університет науки і технологій, Дніпро
UK: Магістерська робота виконана на 96 сторшках, містить 38 рисунюв, б таблиць та 77 використані джерела. В роботі проведено огляд варіантів отримання горизонтальних отворів у rрунті для прокладання комунікацій, проведено патентний огляд варіантів керування траєкторією пілотної свердловини, та форми наконечника пілотного робочого органу РО. В процесі досліджень пілотних робочих наконечників були отримані розміри, що дають змогу найбільш ефективно виконувати проколювання Т І К та керування траєкторією. Визначено зусилля занурення РО в залежності від габаритних розмірів та типу rрунту та величина бічного зміщення РО в процесі керування траєкторіє, та вплив ваги штанг на керованість процесом. Встановлена мінімальна частота обертання РО, що обмежена характеристиками локаційної системи та можливостями установки для статичного проколювання. Проведено експериментально дослідження на лабораторній установці кафедри. Проведено аналіз небезпечних і шкідливих факторів, що діють на оператора при роботі установки. Видані рекомендації щодо розмірів пілотних наконечників робочих органів.
EN: The master's thesis is made on 96 pages, contains 38 drawings, 6 tables and 77 sources used. The paper reviews the options for obtaining horizontal holes in the soil for laying communications, conducted а patent review of options for controlling the trajectory of the pilot well, and the shape of the tip of the pilot working body of the RO. In the process of researching the pilot working tips, dimensions were obtained that allow the most efficient performance of ТРР piercing and trajectory control. The effort of immersion of RO depending on the overall dimensions and type of soil and the magnitude of the lateral displacement of RO in the process of trajectory control, and the influence of rod weight on process control are determined. The minimum speed of RO is set, which is limited Ьу the characteristics of the location system and the possibility of installation for static piercing. Experimental research was conducted at the laboratory installation of the department. The analysis of dangerous and harmful factors acting on the operator during the operation of the installation is сапіеd out. Recommendations on the size of pilot tips of working bodies are issued.
rрунт, прокол rрунту, горизонтальне буріння, робочий орган, наконечник, керований прокол, привід обертання, тиск rрунту, комунікації, soil, soil puncture, horizontal drilling, working body, tip, controlled puncture, drive rotation, soil pressure, communications, ВКР, КПММ
Благовірний В. В. Визначення виливу форми та частоти обертання бурової головки на зусилля проколювання горизонтально направленої пілотної свердловини : дипломна робота на здобуття кваліфікаційного ступеня мапстра : спец. 133 Галузеве машинобудування / наук. керівник О. П. Посмітюха ; Укр. держ. ун-т науки і технологій. Дніпро, 2021. 96 с.