Український державний університет науки і технологій, Дніпро
UKR: Магістерську роботу присвячено розробці теоретико-методичних засад, науково-методичних підходів щодо безпекоорієнтованого управління системою економічної безпеки фінансових установ та науково-практичних рекомендацій щодо обґрунтування управлінських рішень з урахуванням результатів оцінювання досягнутого фінансовими установами рівня економічної безпеки. У роботі вдосконалено структуру системи економічної безпеки банківської установи шляхом встановлення місця ризиків у її пріоритетних елементах, таких як об’єкт, суб’єкт і функціональні складові системи, та факторів впливу на них, що дає змогу вчасно реагувати на прояви ризиків на кожному рівні забезпечення системи економічної безпеки. За результатами дослідження розроблено методику оцінювання рівня економічної безпеки банківської установи при використанні в її системі ризик-орієнтованого управління. В магістерській роботі модернізовано процедуру управління системою економічної безпеки ПуАТ «КБ «АКОРДБАНК» шляхом інтеграції до неї процесу ризик-орієнтованого управління, у тому числі стратегії, техніки та технології, ресурсів, методології управління, механізму розвитку, а також варіанту організації та реалізації прогресивного управління ризиками для забезпечення економічної безпеки банківської установи.
ENG: The thesis is devoted to development of theoretical and methodological principles, scientific and methodical approaches concerning safety oriented control of the financial institutions economic security system management, scientific and practical recommendations for justifying management decisions based on the results of financial institutions economic security level evaluation. The paper improves the structure of the economic security of the banking institution by establishing the place of risks in its priority elements, such as object, subject and functional components of the system, and factors influencing them, which allows to respond in a timely manner to risk manifestations at each ensuring the system of economic security. According to the results of the study developed a method of assessing the level of economic security of the banking institution when using risk-oriented management in its system. The procedure of РuJSC «CB «ACCORDBANK» economic security system management has been modernized by integrating risk-oriented management process, including strategy, equipment and technology, resources, management methodology, development mechanism, as well as the option of organizing and implementing progressive risk management to ensure economic security of the banking institution. Key words: security, economic security, financial security, financial institutions, banking institution, risk-oriented approach, management, risk management, economic security system, risks, threats, management solutions.
банківська установа, безпека, загрози, ризик-орієнтоване управління, ризик-менеджмент, ризики, система економічної безпеки, управлінські рішення, фінансова безпека, фінансові установи, економічна безпека, economic security, banking institution, financial security, security, management solutions, risks, financial institutions, risk-oriented approach, threats, management, economic security system, risk management, ВКР, КФЕБ
Бражник А. В. Управління ризиками в системі економічної безпеки фінансових установ (на прикладі ПуАТ «КБ «АКОРДБАНК») : дипломна робота на здобуття кваліфікаційного ступеня магістра : спец. 073 – менеджмент / науковий керівник Л. О. Добрик ; Укр. держ. ун-т науки і техногогій. Дніпро, 2021. 125 с.