Українська мова (за професійним спрямуванням) : практикум. Ч. IV. Наукова комунікація як складова фахової діяльності

Український державний університет науки і технологій, Дніпро
UKR: У практикумі подано завдання з розділу «Наукова комунікація як складова фахової діяльності». Вони охоплюють такі теми, як термінологія української мови (походження, види, способи творення термінів), оформлювання результатів наукової діяльності (план, анотація, бібліографічний опис, тези, конспект, реферат), переклад у науковій діяльності (його види за формою, способом перекладання, змістом), редагування наукових текстів (типові помилки лексичного й синтаксичного характеру та способи їх усунення). Кожне заняття доповнено також тестовими завданнями. Додатки містять корисні практичні поради: правила творення від дієслів найскладнішої у морфемному плані групи термінів – прикметників та дієприкметників, приклади варіантних виразів наукового характеру, перелік засобів текстового зв’язку, правила цитування. Для студентів денної форми навчання всіх спеціальностей.
С. Лагдан: ORCID 0000-0003-0148-5911
практикум, мовознавство, українська мова, термінологія, наукові тексти, дієприкметники, віддієслівні прикметники, правила цитування, переклад у науковій діяльності, 1853, КУ
Українська мова (за професійним спрямуванням) : практикум : у 4-х ч. / уклад. С. П. Лагдан. Дніпро : Укр. держ. ун-т науки і технологій, 2023. Ч. IV. Наукова комунікація як складова фахової діяльності. 60 с.