Розробка технології очистки стічних вод на борту космічного апарату

Український державний університет науки і технологій, Дніпро
UKR: Система життєзабезпечення Міжнародної космічної станції обов’язково включає забезпечення екіпажу водою питної якості та очищення і знешкодження стічних вод. Вартість доставки води до МКС дуже висока, тому необхідно вдосконалювати технологічні схеми очищення стічних вод на борту космічного апарату з метою повторного використання води в повному замкненому циклі. Мета: розроблення технології очищення стічних (використаних) вод на борту космічного апарату. Об’єкт дослідження: процес очищення стічних вод на борту космічного апарату. Предмет дослідження: технологічні схеми для очищення стічних і питних вод на борту космічного апарату. Методи дослідження: дослідження виконані на підставі аналізу українських і зарубіжних наукових джерел і звітних даних про специфіку використання води на борту космічного апарату і способах очищення стічних вод. Для розроблення технології очищення стічних вод на борту космічного апарату, окрім світового досвіду, використані власні дослідження.
ENG: ter to the crew and the treatment and disposal of wastewater. The cost of delivering water to the ISS is very high, so it is necessary to improve the technological schemes of wastewater treatment on board the spacecraft in order to reuse water in a complete closed cycle. Purpose: to develop technology for wastewater (used) on board the spacecraft. The object of study: the process of wastewater treatment on board the spacecraft. The subject of research is: technological schemes for wastewater and drinking water treatment on board the spacecraft. Research methods: the research is based on the analysis of Ukrainian and foreign scientific sources and reporting data on the specifics of water use on board the spacecraft and methods of wastewater treatment. In addition to world experience, our own research has been used to develop wastewater treatment technology on board the spacecraft.
Перевірку на плагіат випускної кваліфікаційної роботи кафедра ГВ робила самостійно
космос, очищення стічних вод, споруди з очищення стічних вод, система життєзабезпечення на борту космічного апарату, технологія очищення вод в умовах космосу, life support system on board the spacecraft, space, wastewater treatment, water treatment technology in space, wastewater treatment facilities, ВКР
Ждан Ю. О. Розробка технології очистки стічних вод на борту космічного апарату : дипломна робота на здобуття кваліфікаційного ступеня магістра : спец. 192 – Будівництво та цивільна інженерія / наук. керівник Л. Ф. Долина ; Укр. держ. ун-т науки і технологій. Дніпро, 2021. 73 с.