Український державний університет науки і технологій, Дніпро
UKR: Об’єкт дослідження – 4-тактний дизельний двигун Д49 потужністю 2250 кВт. Предмет дослідження – режими роботи тепловозної силової установки. Мета магістерської дипломної роботи – поліпшення техніко-економічних та екологічних показників дизеля за рахунок покращення якості робочого процесу. Для досягнення мети поставлені такі задачі: провести огляд будови та технічних характеристик дизеля; виконати аналіз діаграм та робочого процесу дизеля Д49; проаналізувати будову та роботу паливної системи; розробити модернізовану паливну систему та допоміжних підсистем керування робочим процесом; провести моделювання роботи дизеля з модернізованою системою; порівняти результати моделювання з паспортними даними дизеля Д49; економічно обґрунтувати розробку. Згідно розглянутої системи common rail diesel injection розроблено складові частини, адаптовані до дизельного двигуна типу Д49 – паливний насос високого тиску в моновиконанні, форсунка, система електронного управління подачею палива. Для перевірки актуальності розробленої системи проведено вибір математичної моделі дизельного 4-тактного двигуна. Проведено розрахунки для масиву вихідних даних – частоти обертання 350 1000 хв-1; кута випередження подачі палива 1º 25º; циклової подачі палива 0,5 1 гр. За результатами розрахунків побудовано відповідні залежності та визначено оптимальні значення кута випередження подачі палива залежно від частоти обертання.
ENG: The object of research is a 4-stroke D49 diesel engine with a capacity of 2250 kW. The subject of research - modes of operation of the locomotive power plant. The purpose of the master's thesis is to improve the technical, economic and environmental performance of diesel by improving the quality of the work process. To achieve this goal, the following tasks are set: to review the structure and technical characteristics of the diesel engine; perform analysis of diagrams and working process of diesel D49; analyze the structure and operation of the fuel system; develop an upgraded fuel system and auxiliary workflow control subsystems; to carry out modeling of work of the diesel engine with the modernized system; compare the simulation results with the passport data of the D49 diesel engine; economically justify the development. According to the considered system of common rail diesel injection the components adapted to the diesel engine of the D49 type are developed - the fuel pump of a high pressure in single execution, an injector, system of electronic control of supply of fuel. To check the relevance of the developed system, a mathematical model of a 4-stroke diesel engine was selected. Calculations were made for the array of initial data - speed 350 1000 min-1; fuel supply advance angle 1º 25º; cyclic fuel supply 0.5 1 gr. Based on the results of calculations, the corresponding dependences are constructed and the optimal values of the fuel supply advance angle depending on the speed are determined.
дизель, силова енергетична установка, паливна економічність, екологічність, кут випередження, вприск, ефективність, diesel, power energy installation, fuel economy, environmental economicity, angle of prevention, injection, efficiency, ВКР, КЛ
Півовар І. М. Поліпшення техніко-економічних та екологічних показників тепловозних силових енергетичних установок : дипломна робота на здобуття кваліфікаційного ступеня магістра : спец. 273 – Залізничний транспорт / наук. керівник Б. Є. Боднар ; Укр. держ. ун-т науки і техногогій. Дніпро, 2021. 82 с.