Розробка комплексу генерації випадкових та псевдовипадкових чисел

Український державний університет науки і технологій, Дніпро
UKR: Пояснювальна записка до кваліфікаційної роботи бакалавра: 50 с., 23 рис., 4 табл., 5 додатків, 15 джерел, 6 формул. Об’єкт розробки – комплекс генерації випадкових та псевдовипадкових чисел, якій використовує мікрофон у якості джерела шуму. Мета роботи – розробка програмного клієнт-серверного комплексу генерації випадкових та псевдовипадкових чисел. Приведено опис та обґрунтовано вибір методів генерації випадкових та псевдовипадкових чисел. Описано архітектуру комплексу, його режими роботи та організацію взаємодії між клієнтами та сервером. Розроблені блок-схеми узагальнених алгоритмів роботи комплексу. Написано та налагоджено програмне забезпечення, перевірено його працездатність. Написано інструкцію з використання комплексу. Результати роботи можуть бути використані на практиці для отримання випадкових та псевдовипадкових чисел та у навчальному процесі студентів відповідних спеціальностей при проведенні лабораторних і практичних робіт.
ENG: Explanatory note to the qualification work of the bachelor: 50 pages, 23 illustrations, 4 tables, 5 appendices, 15 sources, 6 formulas. The object of development is a complex of random and pseudo-random number generation, which uses a microphone as a noise source. The purpose of the work is to develop a software client-server complex for generating random and pseudo-random numbers. The description is given and the choice of methods for generating random and pseudo-random numbers is substantiated. The architecture of the complex, its modes of operation and the organization of interaction between clients and the server are described. Block diagrams of generalized algorithms of complex operation are developed. Software was written and debugged, its operability was checked. The instruction on use of a complex is written. The results of the work can be used in practice to obtain random and pseudo-random numbers and in the educational process of students of relevant specialties in laboratory and practical work.
генерація чисел, випадкові числа, псевдовипадкові числа, СОКЕТ, мікрофон, шум, лінійний конгруентний метод, number generation, random numbers, pseudo-random numbers, C #, TCP, SOCKET, microphone, noise, linear congruent method, КЕОМ
Пляшко М. С. Розробка комплексу генерації випадкових та псевдовипадкових чисел : дипломна робота на здобуття кваліфікаційного ступеня бакалавра : спец. 125 – Кібербезпека / наук. керівник Д. О. Остапець ; Укр. держ. ун-т науки і технологій. Дніпро, 2022. 50 с.