Український державний університет науки і технологій, Дніпро
UKR: Мета. Виявлення специфіки привласнення інтелектуального продукту в частині якісних ознак акторів належності та набуття інтелектуальних сутнісних сил, у т.ч. з урахуванням міжнародного досвіду. Методика. міждисциплінарний праксеологічно-системний метод. Результати. У якості результату дослідження досвіду стимулювання екстерналізації привласнення інтелектуального продукту в розглянутих країнах виявлено функціонал такого стимулювання, що формалізується в максимізації актуалізації належного інтелектуального продукту та мінімізації латентності належного інтелектуального продукту. Наукова новизна. В міжнародному досвіді екстерналізації привласнення інтелектуального продукту відображений спектр регулюючих заходів держави із стимулювання актуалізації належного інтелектуального продукту. Практична значимість. В частині країн з низьким рівнем економічного розвитку, що є переважно споживачами інтелектуального продукту або імітаторами інновацій.
ENG: Purpose. An exposure of specific of appropriation of intellectual product is in part of quality signs of actors of belonging and acquisition of intellectual human forces, in thereby taking into account international experience. Methodology. Interdisciplinary praxiological-system method. Findings. In quality of result of research of experience of stimulation of external appropriation of intellectual product in the considered countries found out the functional of such stimulation that is formalized in maximization of actualization of the belonged intellectual product and minimization of latentness of the belonged intellectual product. Originality. In international experience of external appropriation of intellectual product the represented spectrum of regulative measures of the government is from stimulation of actualization of the belonged intellectual product. Practical value. In part of countries with the low level of economic development that is mainly the consumers of intellectual product or imitators of innovations.
І. Леонідов: ORCID 0000-0001-7369-2464
інтелектуальний продукт, власність та привласнення інтелектуального продукту, індустрія 4.0, intellectual product, ownership and appropriation of intellectual product, Industry 4.0, КМЕПЕУ
Леонідов І. Л. Еволюція власності та привласнення інтелектуального продукту: міжнародний досвід. Фінансово-економічні механізми розвитку підприємництва: теоретичний та практичний аспекти : зб. матеріалів ІІІ Всеукр. наук.-практ. конф. здобувачів вищої освіти та молодих учених, м. Дніпро, 24–25 лист. 2022 р. Дніпро, 2022. С. 29–31.