Уніфікація пристроїв електропостачання за стандартами Європейського Союзу

Український державний університет науки і технологій, Дніпро
UKR: Об’єкт дослідження – процеси об’єднання енергетичних систем та уніфікації обладнання. Мета роботи – аналіз світового досвіду уніфікації та стандартизації електричного обладнання та його впливу на безпеку та ефективність енергетичних систем. Дослідження полягає у важливості уніфікації та стандартизації електричного обладнання в контексті глобалізації та інтеграції енергетичних систем. В умовах зростаючого попиту на енергоефективність і безпеку, актуальною є проблема розробки і впровадження єдиних міжнародних стандартів. Це забезпечує не лише високий рівень безпеки обладнання, але й сприяє ефективній інтеграції енергетичних систем різних країн, в тому числі через взаємодію в рамках ENTSO-E. Також актуальним є дослідження шляхів вирішення існуючих та потенційних проблем, пов'язаних з уніфікацією та стандартизацією, що важливо для розвитку стабільних і безпечних енергетичних систем. Методи дослідження – аналіз міжнародних стандартів та нормативно-правових документів, порівняльний аналіз, статистичний аналіз, а також методи статистичного моделювання.
ENG: The object of study is the processes of power systems integration and equipment unification. The purpose of the study is to analyse the global experience of unification and standardisation of electrical equipment and its impact on the safety and efficiency of energy systems. The study shows the importance of unification and standardisation of electrical equipment in the context of globalisation and integration of energy systems. Given the growing demand for energy efficiency and safety, the problem of developing and implementing common international standards is relevant. This ensures not only a high level of equipment safety, but also facilitates the effective integration of energy systems in different countries, including through interaction within ENTSO-E. It is also important to study ways to solve existing and potential problems related to unification and standardisation, which is important for the development of stable and secure energy systems. Research methods: analysis of international standards and regulations, comparative analysis, statistical analysis, and statistical modelling methods.
уніфікація, стандартизація, об’єднання енергетичне, ENTSO-E, енергетика, джерела живлення, unification, standartisation, association energy, power, power sources, ВКР, КІСЕ
Зеленгур Д. М. Уніфікація пристроїв електропостачання за стандартами Європейського Союзу : дипломна робота на здобуття кваліфікаційного ступеня магістра : спец. 141 – електроенергетика, електротехніка та електромеханіка / наук. керівник Д. О. Босий ; Укр. держ. ун-т науки і технологій. Дніпро, 2024. 74 с.