Прогнозування забруднення підземних вод від хвостосховища

Український державний університет науки і технологій, Дніпро
UKR: У роботі розглянуті основні проблеми, які зв’язані з експлуатацією хвостосховищ та можливості їх вирішення за допомогою математичного моделювання. Застосування математичних моделей дозволяє підвищити ступінь оборотної води у процес та її ступінь очистки. Комплексне застосування чисельного моделювання в даних технологіях дозволяє за короткий час приступити до вирішення задач даного класу з урахуванням індивідуальних особливостей хвостосховищ. Об’єкт дослідження: забруднення підземних вод від хвостосховища. Предмет дослідження: хвостосховище, яке є джерелом забруднення грунтів та підземних вод. Мета кваліфікаційної роботи: дослідження динаміки забруднення підземного водоносного горизонту під дією хвостосховища. Метод дослідження: чисельне моделювання гідродинаміки течиї і массопереносу. Практичне значення отриманих результатів: дані результати можуть бути використання для оцінки інтенсивності впливу від хвостосховища на якість підземних вод.
ENG: The paper considers the main problems associated with the operation of tailings and the possibility of solving them with the help of mathematical modeling. The use of mathematical models allows to increase the degree of circulating water in the process and its degree of purification. The complex application of numerical modeling in these technologies allows in a short time to start solving problems of this class, taking into account the individual characteristics of tailings.
Перевірку на плагіат випускної кваліфікаційної роботи кафедра ГВ робила самостійно
відстійник,, дамба, домішка, зворотня вода, складування хвостів,, математичне моделювання, очистка, ступінь очиски, хвостосховище, чисельні методи, impurity, dam, degree of purification, tailings pond, numerical methods, mathematical modeling, purification, sump, tailings storage, return water, ВКР
Чушев Ю. С. Прогнозування забруднення підземних вод від хвостосховища : дипломна робота на здобуття кваліфікаційного ступеня магістра : спец. 192 – Будівництво та цивільна інженерія / наук. керівник П. Б. Машихіна ; Укр. держ. ун-т науки і технологій. Дніпро, 2021. 60 с.