Український державний університет науки і технологій, м. Дніпро
UKR: Магістерська робота складається з вступу, 4 розділів основної частини та висновків. Загальний обсяг тексту – 112 сторінок: основний текст – 99 сторінок, бібліографія, що включає 37 найменувань – 3 сторінки, 7 рисунків, 3 таблиць. У роботі досліджено і аналізовано роль людини у гарантуванні безпеки залізничної системи. Розкрито актуальність виявлення ризиків, пов'язаних з людським фактором. Розглянута форма взаємодії системи «людина — процедури» в промисловій безпеці. Виявлено, що для зниження рівня ризику дуже важливо для оператора технологічної системи розвинути здатність діяти правильно і вчасно до автоматизації, на рівні м'язової пам'яті, особливо в стресових ситуаціях. Розглянуто світовий досвід у досягненні цих цілей, методів і рішень на прикладах розвитку необхідних навичок на тренажерах залізничної системи.
ENG: The work investigated and analyzed the role of man in ensuring the security of the railway system. Revealed the relevance of identifying risks associated with human factors. The form of interaction of the “a man and an procedure” system in industrial safety is considered. It was revealed that to reduce the level of risk occurrence it is very important for the technological system operator to develop the ability to act correctly and on time before automatism, at the level of muscle memory, especially in stressful situations. The world experience in achieving these goals, methods and solutions are considered on examples of developing the necessary skills on trainers of the railway system.
тренажери залізничної системи, ризики, людський фактор, «людина — процедури», промислова безпека, industrial safety, the person is the procedure, human factor, risks, simulators of the railway system, ВКР
Сергієнко М. О. Інтероперабельність системи взаємодії «людина-процедури», яка забезпечує безпеку руху залізничного транспорту при підготовці машиністів локомотивів : дипломна робота на здобуття кваліфікаційного ступеня магістра : спец. 273-Залізничний транспорт / наук. керівник Ю. Л. Заяць ; Укр. держ. ун-т науки та технологій. Дніпро, 2022. 116 с.