Бібліотеки Катеринославщини в умовах першої світової війни 1914-1918 років: мережа, формат діяльності, постаті (тези доповіді)

Український державний університет науки і технологій, Дніпро
UKR: Досліджено мережу бібліотечних осередків різного підпорядкування. Висвітлено стан та функції діяльності під час воєнних дій. Увагу приділено процесам комплектування та обслуговування різних читацьких категорій. Проаналізовано форми читання та популярні види літератури, що надходили до Катеринославської губернії. Розкрито значний внесок Попечительських (опікунських) рад у підтримку бібліотечної діяльності краю. Простежено історичний шлях книжкових видань зазначеного періоду.
ENG: The network of library centres of different subordination is studied. The state and functions of activities during hostilities are highlighted. Processes of book acquisition and service of various categories of readers are shown. Forms of reading and popular types of literature are analyzed. The significant contribution of Trustees Boards supporting the library activities of the region is revealed. The historical path of book publications of the specified period is traced.
L. Luchka: ORCID 0000-0002-1792-2349
бібліотечні осередки, фонди, обслуговування, читання, Перша світова війна, Катеринославська губернія, librarys, funds, service, reading, World War І, Кaterynoslav province
Лучка Л. М. Бібліотеки Катеринославщини в умовах першої світової війни 1914-1918 років: мережа, формат діяльності, постаті. University Library at a New Stage of Social Communications Development : матеріали VІI Міжнар. конф., (м. Дніпро, 06.10–07.10.2022 р.). Дніпро, 2022. URL: http://conflib.diit.edu.ua/Conf_univ_Library_2022/paper/view/26629/15204.