Український державний університет науки і технологій, Дніпро
UKR: Робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел та додатків. Обсяг основного тексту – 97 сторінок, у тому числі 19 таблиць, 10 рисунків, крім того, вступ на 3 сторінках, висновки на 3 сторінках, перелік посилань з 68 джерел, додатки. У першому розділі роботи досліджено джерела фінансування діяльності суб’єктів господарювання в умовах відкритої економіки; розглянуто нормативно-правове забезпечення формування фінансових ресурсів; проаналізовано практику реформування залізниць у зарубіжних країнах. У другому розділі проведено макроекономічний аналіз залізничної галузі та надано характеристику діяльності Регіональної філії «Придніпровська залізниця» АТ «Укрзалізниця»; проаналізовано фінансовий стан та результати діяльності Регіональної філії «Придніпровська залізниця»; розглянуто стратегію повоєнного відновлення та розвитку залізничної галузі. У третьому розділі розглянуто основні напрямки інституціональних перетворень на залізничному транспорті України в контексті створення системи фінансування, сумісної з європейськими моделями; запропоновано організаційну структуру управління і фінансування залізничного транспорту України з точки зору її сумісності з європейськими моделями; розроблені заходи підвищення ефективності фінансування пасажирських перевезень, сумісні з європейськими моделями. На основі отриманих результатів дослідження зроблено ґрунтовні висновки.
ENG: The work consists of an introduction, three chapters, conclusions, a list of references and appendices. The main text consists of 97 pages, including 19 tables, 10 figures, in addition to the introduction on 3 pages, conclusions on 3 pages, a list of references from 68 sources, and appendices. The first section of the paper examines the sources of financing the activities of business entities in an open economy; considers the regulatory and legal support for the formation of financial resources; analyses the practice of reforming railways in foreign countries. The second section provides a macroeconomic analysis of the railway industry and describes the activities of the Regional Branch "Prydniprovska Railway" of JSC "Ukrzaliznytsia"; analyses the financial condition and performance of the Regional Branch "Prydniprovska Railway"; considers the strategy of post-war recovery and development of the railway industry. The third section considers the main directions of institutional reforms in the railway transport of Ukraine in the context of creating a financing system compatible with European models; proposes an organisational structure for the management and financing of the railway transport of Ukraine in terms of its compatibility with European models; develops measures to improve the efficiency of passenger transportation financing compatible with European models. Based on the results of the study, the author draws substantial conclusions.
фінансування суб’єктів господарювання, Регіональна філія «Придніпровська залізниця», АТ «Укрзалізниця», стратегія відновлення та розвитку, система фінансування, сумісність з європейськими моделями, financing of business entities, Regional Branch "Prydniprovska Railway", JSC "Ukrzaliznytsia", strategy of recovery and development, financing system, compatibility with European models, ВКР, КФОП
Гусак О. П. Адаптація системи функціонування залізничного транспорту України до європейських моделей в умовах євроінтеграції : дипломна робота на здобуття кваліфікаційного ступеня магістра : спец. 273 – Залізничний транспорт / наук. керівник В. В. Бобиль ; Укр. держ. ун-т науки і технологій. Дніпро, 2024. 116 с.