Університетське книгозібрання як джерело вивчення історії Катерининської залізниці (презентація)

No Thumbnail Available
Дніпровський національний університет залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна
UK: Висвітлено історію та стан залізничного транспорту губернії. Проаналізовано книжкову спадщину ХІХ – початку ХХ ст. з університетського книгозібрання. Досліджено виявлені фондові примірники за змістом, хронологічними межами, авторством та художнім оформленням. Розкрито форми популяризації та читацьке коло.
RU: Исследованы фондовые коллекции университетской библиотеки как центра сохранения рукописного и печатного национального книжного наследия. С помощью историографического обзора источников отражена история Екатерининской железной дороги, вехи ее строительства и развития, персональный состав. С целью историко-краеведческого изучения и привлечения студенческой молодежи к чтению раскрыта научная ценность и уникальность библиотечных экземпляров авторства, содержанием и оформлением.
EN: The collections of the university library as a center of preservation of handwritten and printed national book heritage are studied. The history of Katerininska Railway Station, milestones in its construction and development, and personal composition are highlighted with the help of historiographic review of sources. In order to study the local history and attract students to read, the scientific value and uniqueness of library copies according to their authorship, content and design are shown.
наукова бібліотека, фондові колекції, книжкова спадщина, Катерининська залізниця, научная библиотека, фондовые коллекции, книжное наследие, Екатерининская железная дорога, scientific library, stock collections, book heritage, Catherine Railway
Лучка, Л. М. Університетське книгозібрання як джерело вивчення історії Катерининської залізниці» : [презентація] / Л. М. Лучка // University Library at a New Stage of Social Communications Development : матеріали IV міжнар. наук.-практ. конф., 3–4 жовтня 2019 р. / М-во освіти і науки України, Дніпров. нац. ун-т зал. трансп. ім. акад. В. Лазаряна [та ін.]. – Дніпро, 2019.