Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна, Дніпропетровськ
UK: Теоретично доведено, що інтенсивність зносу трибосистем дизелів спеціального самохідного рухомого складу залізниць при лазерному модифікуванні буде зменшуватись при зростанні концентрації надлишкових вакансій у поверхневих шарах. При цьому буде спостерігатись процес вакансійно-дислокаційного переповзання у сполучених поверхневих шарах трибосистем дизелів, тобто протікання процесів самоорганізації. Останнього можна досягти при застосуванні дискретного лазерного модифікування робочих поверхонь трибосистем дизелів з основним елементом вуглецем у вигляді вуглекислого газу чи природного графіту з ніобієм.
RU: Теоретически доказано, что интенсивность износа трибосистем дизелей специального самоходного подвижного состава железных дорог при лазерной модификации будет уменьшаться при росте концентрации избыточных вакансий в поверхностных слоях. При этом будет наблюдаться процесс вакансионно- дислокационного переползания в сопряжённых поверхностных слоях трибосистем дизелей, т.е. протекание процессов самоорганизации. Последнего можно достичь при применении дискретной лазерной модификации рабочих поверхностей трибосистем дизелей с основным элементом углеродом в виде углекислого газа или природного графита с ниобием.
EN: It is proved in a theory that the wear intensity of tribosystem of diesels of the special-purpose self-propelled railway rolling stock at laser modification will diminish at growth of concentration of surplus vacancies in superficial layers. Thus there will be the process of crawling over the vacancies and dislocations in the adjacent superficial layers of diesel tribosystems, i.e. running the processes of self-organization. The latter can be achieved at application of discrete laser modification of working surfaces of diesel tribosystems with carbon as a basic element in the form of carbon dioxide or natural graphite with niobium.
С. Мямлін: ORCID 0000-0002-7383-9304; Д. Барановський: ORCID 0000-0002-6516-2794
спеціальний самохідний рухомий склад залізниць, трибосистеми дизелів, сполучені поверхневі шари, специальный самоходный подвижной состав железных дорог, трибосистемы дизелей, сопряжённые поверхностные слои, special-purpose self-propelled railway rolling stock, tribosystems of diesels, adjacent superficial layers, НДІ РСК і ТС, КВВГ
Мямлін, С. В. Вплив модифікування трибосистем дизелів спеціального самохідного рухомого складу на інтенсивність їх зносу / С. В. Мямлін, Д. М. Барановський // Вісн. Дніпропетр. нац. ун-ту залізн. трансп. ім. акад. В. Лазаряна. – Дніпропетровськ, 2011. – Вип. 36. – С. 50–53. – DOI: 10.15802/stp2011/8709.