Концепція технотронного суспільства Збіґнєва Бжезінського

Український державний університет науки і технологій, Дніпро
UKR: Йдеться про концепцію, яку відомий американський політичний аналітик та мислитель Збіґнєв Бжезінський виклав у своїй праці на початку 1970-х років, що є маловідомою українському читачеві. Вона торкається обрисів нового суспільства, що має постати на фундаменті індустріальної фази. Його названо технотронним. Аналізуються переваги та ризики нового типу суспільства і роль у ньому бібліотеки як інституту, що забезпечує соціокультурну спадкоємність.
ENG: This is a concept that the famous American political analyst and thinker Zbigniew Brzezinski outlined in his work in the early 1970s, which is little known to Ukrainian readers. It touches on the outlines of a new society that should emerge on the foundation of the industrial phase. It is called technetronic. The advantages and risks of a new type of society and the role of the library as an institution that ensures socio-cultural continuity are analyzed.
технотронне суспільство, Бжезінський, концепція, ризики, бібліотека, трансформація, technetronic society, Brzezinski, concept, risks, library, transformation, КДіД (ІПБТ)
Савченко С. В. Концепція технотронного суспільства Збіґнєва Бжезінського. University Library at a New Stage of Social Communications Development : матеріали VІII Міжнар. конф., (м. Дніпро, 05.10–06.10.2023 р.). Дніпро, 2023. URL: http://conflib.diit.edu.ua/Conf_univ_Library_2023/paper/view/28939/16785.