Аналіз впливу форми та розмірів робочого органу на ґрунт та сусідні комунікації

Дніпровський національний університет залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна
UK: В роботі проведено огляд варіантів отримання горизонтальних отворів у ґрунті для прокладання комунікацій, проведено патентний огляд варіантів проколювання отворів у ґрунті та їх розширення, приведена теорія визначення опору переміщення плоского робочого органу клиновидної форми та конічно-циліндричного робочого органу в залежності від нормованих характеристик ґрунту та його вологості, знайдена залежність впливу розміру наконечника від діаметра та кількості футлярів, що прокладаються одночасно. Наведено теорію визначення впливу форми та розмірів РО на сусідні комунікації та можливість їхнього сусідства. Проведено експериментальні дослідження на лабораторній установці кафедри прикладної механіки та матеріалознавства. Проведено аналіз небезпечних і шкідливих факторів при роботі проколюючої та лабораторних установок. Видані рекомендації щодо розмірів робочих органів. Мета дослідження полягає в отриманні теоретичних залежностей для визначення зони зміни щільності ґрунту від форми робочого органу та параметрів робочого органу. Предмет дослідження – можливість визначення можливості прокладання комунікацій в обмеженому міському підземному просторі. Метод дослідження – аналітичні викладки та перевірка на лабораторному обладнанні.
EN: The paper reviews the options for obtaining horizontal holes in the ground for laying communications, a patent review of options for punching holes in the ground and their expansion, the theory of determining the resistance to movement of a flat working body wedge-shaped and conical-cylindrical working body depending on its normalized characteristics humidity, the dependence of the influence of the size of the tip on the diameter and the number of cases that are laid simultaneously. The theory of determining the influence of the shape and size of RO on neighboring communications and the possibility of their proximity is presented. Experimental researches were carried out at the laboratory installation of the Department of Applied Mechanics and Materials Science. The analysis of dangerous and harmful factors at work of piercing and laboratory installations is carried out. Recommendations on the size of working bodies have been issued. The purpose of the study is to obtain theoretical dependences for determining the zone of change in soil density from the shape of the working body and the parameters of the working body. The subject of the research is the possibility of determining the possibility of laying communications in a limited urban underground space. Research method - analytical calculations and verification on laboratory equipment.
ґрунт, прокол ґрунту, горизонтальне буріння, робочий орган, наконечник, клиновидний робочий орган, конічно-циліндричний робочий орган, тиск ґрунту, сусідні комунікації, soil, soil puncture, horizontal drilling, working body, tip, wedge-shaped working body, conical-cylindrical working body, soil pressure, adjacent communications, ВКР
Іванов О. В. Аналіз впливу форми та розмірів робочого органу на ґрунт та сусідні комунікації : дипломна робота на здобуття кваліфікаційного ступеня магістра : спец. 133 – галузеве машинобудування / наук. керівник О. П. Посмітюха ; Дніпров. нац. ун-т залізн. трансп. ім. акад. В. А. Лазаряна. Дніпро, 2020. 91 с.