Дніпровський національний університет залізничного транспорту ім. акад. В. Лазаряна, Дніпро
UK: У дисертації досліджується проблема застосування вторинних джерел енергії. В якості вторинних джерел енергії досліджується застосування тепла димових газів котельної, яка розташована на території ДНУЗТа. Ця проблема є актуальною для сучасних умов України. Зменшення втрат тепла з відхідними продуктами згоряння можливо тільки шляхом зниження їх температури. Для цього проведен аналіз основних експлуатаційних характеристик котельної ДНУЗТ і визначені направлення її модернізації по критерію ресурсозбереження. Вибрано основний варіант утилізації теплоти вихідних газів в двох варіантах і розробленні дві схеми конструкційного виконання теплообмінника та визначені їх основні параметри. Розроблен рекуперативний теплообмінник, який забезпечує відбір теплоти з вихідних газів котельні ДНУЗТ і підігрів додаткових обсяг води від 5℃ до 65℃, яка призначена для гарячого водопостачання. Отримано, що сучасна робота котла КВГ-6,5 з теплообмінником у номінальному режимі дозволяє забезпечити річне зниження витрати газу на 21407 м3. Окупність даного проекту становить приблизно рік, плюс до всього підвищується ККД котельні, майже на 5%. Отримано, що будуть мати місце відносно не великі витрати на модернізацію котельні. З негативних моментів можна відзначити, що доведеться зробити систему відведення конденсату в каналізацію. Даний досвід можна переносити на інші газові котельні, як стандарне рішення, де немає глибокої утилізації тепла вихідних газів. Об’єкт дослідження – сучасні технології використання вторинних джерел енергії. Предмет дослідження – підвищення ефективності рекуперативних теплообмінників. Методи дослідження – аналіз математичних моделей з порівнянням з найбільш ефективними конструкціями таких теплообмінників по критерію ресурсозбереження.
EN: The dissertation investigates the problem of using secondary energy sources. The use of heat from the flue gases of the boiler house, which is located on the territory of DNUZT, is investigated as a secondary energy source. This problem is relevant for the current conditions of Ukraine. Reducing heat loss with waste combustion products is possible only by reducing their temperature. For this purpose the analysis of the basic operational characteristics of boiler DNUZT is carried out and the directions of its modernization on a criterion of resource saving are defined. The main variant of utilization of heat of source gases in two variants is chosen and two schemes of design of heat exchanger are developed and their basic parameters are defined. A recuperative heat exchanger has been developed, which provides heat extraction from the exhaust gases of the DNUZT boiler house and heats additional volumes of water from 5 ℃ to 65 ℃, which is intended for hot water supply. It is obtained that the modern operation of the boiler KVG-6.5 with a heat exchanger in the nominal mode allows to provide an annual reduction in gas consumption by 21407 m3. The payback of this project is about a year, plus the total efficiency of the boiler room increases by almost 5%. It turned out that there will be relatively small costs for the modernization of the boiler room. On the negative side, it can be noted that you will have to make a system of condensate drainage into the sewer. This experience can be transferred to other gas boilers as a standard solution, where there is no deep utilization of heat from the source gases. The object of research is modern technologies for the use of secondary energy sources. The subject of research is to increase the efficiency of recuperative heat exchangers. Research methods - analysis of mathematical models with comparison with the most efficient designs of such heat exchangers on the criterion of resource saving.
теплообмінник, вторинні джерела енергії, конденсація димових газів, точка роси, коеффіціент теплопередачи, heat exchanger, secondary energy sources, flue gas condensation, dew point, heat transfer coeffici, ВКР
Омельченко Є. О. Зостосування комбінованих приймачів сонячної енергії для тепло- та електропостачання університета : дипломна робота на здобуття кваліфікаційного ступеня магістра : спец. 144 – теплоенергетика / наук. керівник В. О. Габринець ; Дніпров. нац. ун-т залізн. трансп. ім. акад. В. А. Лазаряна. Дніпро, 2020. 93 с.
Collections