Проблемы методологии современного библиотековедения

Дніпровський національний університет залізничного транспорту ім. акад. В. Лазаряна, Дніпро
RU: Анализируются состояние и особенности развития современной научной методологии библиотековедения. Констатируется, что тенденции развития наук социокомуникационного цикла выдвигают новые требования к методологии сегодняшних библиотековедческих исследований. Подчеркивается рост значимости исследований, направленных как на изучение закономерностей развития библиотечного знания, механизмов его функционирования, так и решения конкретных практических проблем.
UK: Аналізуються стан та особливості розвитку сучасної наукової методології бібліотекознавства. Констатується, що тенденції розвитку наук соціокомунікаційного циклу висувають нові вимоги до методології нинішніх бібліотекознавчих досліджень. Підкреслюється зростання значимості досліджень, спрямованих як на вивчення закономірностей розвитку бібліотечного знання, механізмів його функціонування, так і вирішення конкретних практичних проблем.
EN: The state and features of development of modern scientific methodology of library science are analyzed. It is stated that the development trends of the sciences of the socio-communication cycle make new demands on the methodology of current library research. The growing importance of research aimed at studying the patterns of development of library knowledge, mechanisms of its functioning, and solving specific practical problems is emphasized.
научная методология, знание, библиотековедение, научный подход, научные методы, наукова методологія, знання, бібліотекознавство, науковий підхід, наукові методи, scientific methodology, knowledge, library science, scientific approach, scientific methods
Кобелев А. Н. Проблемы методологии современного библиотековедения. University Library at a New Stage of Social Communications Development : матеріали VI Міжнар. конф., (м. Дніпро, 7–8 жовт. 2021 р.). Дніпро, 2021. URL: http://conflib.diit.edu.ua/Conf_univ_Library_2021/paper/view/24812/13710.