Український державний університет науки і технологій, Дніпро
UKR: Пояснювальна записка до кваліфікаційної роботи бакалавра: 47 с., 46 рис., 1 табл., 4 додатки, 18 джерел. Об’єкт розробки – база даних наукових розробок кафедри електронних обчислювальних машин (ЕОМ). Мета кваліфікаційної роботи – підвищення ефективності роботи захищеної бази даних наукових розробок кафедри ЕОМ. Методи дослідження – проектування бази даних за методами: «Сутність-Зв’язок» та нормальних форм; створення бази даних в Microsoft Access з використанням SQL; організація захисту бази даних; використання механізмів підвищення ефективності роботи бази даних. Створено базу даних наукових розробок кафедри ЕОМ в Microsoft Access з використанням SQL. Виконано організацію захисту бази даних наступними засобами: парольний захист; відображення та приховування об`єктів у вікні бази даних; шифрування й захист на рівні користувачів; проведено підвищення ефективності роботи бази даних на основі наступних підходів: оптимізація самої бази даних та оптимізація операторів SQL. Рекомендовано створену та захищену базу даних наукових розробок до використання адміністрації кафедри ЕОМ. Запропонована нова лабораторна робота на основі розгляду механізмів підвищення ефективності бази даних здобувачам першого (бакалаврського ступеня) спеціальностей «Кібербезпека» та «Комп`ютерна інженерія» з дисципліни «Бази даних».
ENG: Explanatory note to the qualification work of the bachelor: 47 pages, 46 figures, 1 table, 4 appendices, 18 sources. The object of development is the database of scientific developments of the Department of electronic computing machines (ECM). The purpose of the qualification work is to increase the efficiency of the protected database of scientific developments of the Department of ECM. Research methods - designing a database by methods: "Entity-Communication" and normal forms; creating a database in Microsoft Access using SQL; organization of database protection; use of methods to increase the efficiency of the database. A database of scientific developments of the Department of ECM in Microsoft Access using SQL has been created. The organization of database protection is performed by the following means: password protection; show and hide objects in the database window; encryption and protection of user levels; the efficiency of the database was increased on the basis of the following approaches: optimization of the database itself and optimization of SQL statements. The created and protected database of scientific developments for the use of the computer department is recommended. A new laboratory work based on the consideration of mechanisms for improving the efficiency of the database for applicants for the first (bachelor's degree) specialties "Cybersecurity" and "Computer Engineering" in the discipline "Databases".
база даних, наукові розробки, сутність-зв`язок, нормальні форми, захист, ефективність, database, scientific developments, essence-communication, normal forms, Microsoft ACCESS, SQL, protection, efficiency, КЕОМ
Хрестян А. В. Підвищення ефективності роботи захищеної бази даних наукових розробок кафедри ЕОМ : дипломна робота на здобуття кваліфікаційного ступеня бакалавра : спец. 125 – Кібербезпека / наук. керівник В. М. Пахомова ; Укр. держ. ун-т науки і технологій. Дніпро, 2022. 47 с.