Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського, Київ
UKR: Автори ставлять за мету розробка структури комп’ютерної системи моніторингу та діагностики елементів електричної централізації шляхом автоматизації процесу збору та опрацювання даних про стан СЗАТ станцій та ділянок. Методика. Проведено аналіз системи створення мікропроцесорних систем управління станцій та ділянкою на базі обчислювальних засобів з відкритим кодом, а також мікропроцесорних та релейно-процесорних систем з урахуванням самодіагностики та резервування. Створення цифрові моделі об'єктів інфраструктури, розгорнути мережі цифрового радіозв'язку, а також удосконалювати системи інтервального регулювання, моніторингу стану технічних засобів та автоматизації окремих технологічних операцій. Результати. Проаналізовано особливості вибору об’єктів контролю залізничної автоматики та застосування нових методів, технічних засобів отримання інформації про стан пристроїв автоматики та телемеханіки. Для об’єктів залізничної автоматики запропоновано нову модель управління процесами діагностування і моніторингу засобів автоматики, що спрямовано на підвищення ефективності оцінки прогнозування технічного стану. Наукова новизна. Автори вперше провели порівняльний аналіз особливості вибору об’єктів контролю залізничної автоматики та застосування нових методів, технічних засобів отримання інформації про стан пристроїв автоматики та телемеханіки.. Практична значимість. Отримані висновки виявили особливості вибору об’єктів контролю залізничної автоматики та застосування нових методів, технічних засобів отримання інформації про стан пристроїв автоматики та телемеханіки. Запропоновано нову модель управління процесами діагностування і моніторингу засобів автоматики, що спрямовано на підвищення ефективності оцінки прогнозування технічного стану.
ENG: The authors aim to develop the structure of a computer system for monitoring and diagnosing elements of electrical centralization by automating the process of collecting and processing data on the state of the SZAT of stations and areas. Method. An analysis of the system for creating microprocessor-based station and site control systems based on open-source computing tools, as well as microprocessor and relay-processor systems with self-diagnostics and redundancy, was carried out. Creation of digital models of infrastructure objects, deployment of digital radio communication networks, as well as improvement of systems of interval regulation, monitoring of the state of technical means and automation of individual technological operations. Results. The peculiarities of the selection of railway automation control objects and the use of new methods, technical means of obtaining information about the state of automation devices and telemechanics are analyzed. For objects of railway automation, a new model of management of the processes of diagnosis and monitoring of automation equipment is proposed, which is aimed at increasing the effectiveness of the assessment of forecasting of the technical condition. Scientific novelty. For the first time, the authors conducted a comparative analysis of the peculiarities of the selection of railway automation control objects and the use of new methods, technical means of obtaining information about the state of automation and telemechanics devices. Practical significance. The obtained conclusions revealed the peculiarities of the selection of railway automation control objects and the application of new methods, technical means of obtaining information about the state of automation devices and telemechanics. A new model for managing the processes of diagnosing and monitoring automatic devices is proposed, which is aimed at increasing the effectiveness of the assessment of forecasting the technical condition.
В. Лагута: ORCID 0000-0002-4957-9178, О. Єгоров: ORCID 0000-0002-8260-9463, Г. Доманська: ORCID: 0000-0002-5746-299X, Л. Тимошенко ORCID 0000-0003-3260-3335;
системи керування, системи технічного діагностування і моніторингу, технічне обслуговування, залізнична автоматика, інформаційна система, control systems, technical diagnostics and monitoring systems, technical maintenance, railway automation, information system, КАТ, КЕОМ
Лагута В. В., Єгоров О. Й., Доманська Г. А., Тимошенко Л. С. Комп’ютерна система діагностики електричної централізації з використанням обчислювальних засобів. Вчені записки Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського. Серія : Технічні науки. 2022. Т. 33 (72), № 6. С. 99–104. DOI: 10.32782/2663-5941/2022.6/17.