Український державний університет науки і технологій, Дніпро
UKR: Дипломна магістерська робота складається з 4 розділів та загальних висновків. Робота включає 14 таблиць. Загальний обсяг дипломного проекту становить 80 сторінок. Кількість використаних літературних джерел – 16. Об'єктом досліджень є вплив європейських високопродуктивних колійних машин на розрахункову чисельність монтерів колії. У магістерській роботі розглядається питання впливу застосування європейських високопродуктивних колійних машин на розрахункову чисельність монтерів колії з метою сприяння економному використанню робочого часу зниження витрат, зростанню продуктивності праці, підвищенню ефективності виробництва. Проведено аналіз видів ремонтних робіт, вивчено технології застосування високопродуктивних колійних машин, проведено порівняння застосування техніки та живої праці. У результаті досліджень встановлено, що Вартість машини RU 800 S складає 3,1 млн $. На кожному кілометрі ремонту колії виграється 7 год. часу та 50 монтерів колії, що складає біля 45 тис. грн./км. За сезон база КМС ремонтує біля 480 км. Тоді економічний ефект складає 570 тис. $ на рік. Термін окупності 5,4 роки, що менше нормативного строку 10 років. Застосування колійної машини RU 800 S на залізницях України призведе до підвищення продуктивності праці, а значить, частково вирішить проблему плинності кадрів та потребу в інших видах машин важкого типу та інструментах.
ENG: Master thesis consists of four parts (chapters) and general conclusions. It contains 14 tables. The total amount of pages of the diploma project is 80. The number of used literary sources is 50. The object of research is the impact of European high-performance track machines on the estimated number of track installers. In the master thesis, the impact of European high-performance track machines on the estimated number of track installers in order to promote economical use of working time, cost reduction, labour productivity growth and production efficiency increase were considered. Types of repair work were analyzed, technologies of high-performance track machines application were studied, application of technology and use of living labour were compared. As the result of the research, it is established that the price of track machine RU 800 S is 3, 1 million $. Seven hours and fifty track installers are bought on every kilometer of track repair that's about 45 thousand UAH/km. The base of the railway machine station repairs approximately 480 km. Then, the economic effect is 570 thousand $ per year. The payback period is 5,4 years that is less than normative term of 10 years. The application of track machine RU 800 S on Ukrainian railways will lead to labour productivity growth that means solving the problem of staff turnover and needs for the other types of heavy machinery and tools.
колійні роботи, капітальний ремонт, розрахункова чисельність монтерів колії, колійна машина RU 800 S, track work, major renovation, estimated number of track installers, track machine RU 800 S, ВКР, КТІ
Сорочак Ю. В. Дослідження впливу європейських високопродуктивних колійних машин на розрахункову чисельність монтерів колії : дипломна робота на здобуття кваліфікаційного ступеня магістра : спец. 273 – Залізничний транспорт / наук. керівник М. А. Арбузов ; Львівський інститут Укр. держ. ун-ту науки і технологій. Львів-Дніпро, 2024. 80 с.