Український державний університет науки і технологій, Дніпро
UKR: Магістерська робота виконана на 104 сторінках, містить 24 рисунка, 15 таблиць та список використаних джерел з 41 найменування. В магістерській роботі обґрунтована актуальність наукової проблеми щодо оцінки ризиків та безпеки експлуатації транспортної інфраструктури. Проаналізовані основні фактори, що впливають на надійність процесу експлуатації транспортної інфраструктури. Розглянуто математичні моделі, що описують кількісні характеристики процесів виникнення та усунення різних інцидентів, пов’язаних з експлуатацією об'єктів залізничної транспортної інфраструктури. Представлена імітаційна модель процесу експлуатації, що дозволяє провести статистичний аналіз взаємозв’язку між рівнем технічних ризиків у вигляді затримок у русі поїздів протягом часу усунення відмов об’єктів залізничної транспортної інфраструктури, характеристиками виробничого процесу експлуатації та рівнем надійності об’єктів залізничної транспортної інфраструктури. Виконано обробку результатів статистичного моделювання та оцінки рівня технічних та економічних ризиків, пов’язаних із функціонуванням об’єктів залізничної транспортної інфраструктури. Вирішено практичну задачу оцінки ризику відмови елементу інфраструктури залізничного транспорту та оцінки рівня безпеки перевізного процесу на основі техніко-економічних показників. Галузь застосування – інфраструктура залізничного транспорту України.
ENG: The master's thesis is performed on 104 pages, contains 24 figures, 15 tables and 41 sources used. The master's thesis substantiates the relevance of the scientific problem of risk assessment and safety of transport infrastructure. The main factors influencing the reliability of the transport infrastructure operation process are analyzed. Mathematical models describing the quantitative characteristics of the processes of occurrence and elimination of various incidents related to the operation of railway transport infrastructure are considered. The simulation model of the operation process is presented, which allows to perform statistical analysis of the relationship between the level of technical risks in the form of delays in train movement during the elimination of failures of railway transport infrastructure, characteristics of the production process and the level of reliability of railway infrastructure. The results of statistical modeling and assessment of the level of technical and economic risks associated with the operation of railway transport infrastructure have been processed. The practical task of assessing the risk of failure of the element of railway transport infrastructure and assessing the level of safety of the transportation process on the basis of technical and economic indicators has been solved. The field of application – railway transport infrastructure of Ukraine.
інфраструктура, залізничний транспорт, оцінка ризику, надійність, імітаційне моделювання, infrastructure, railway transport, risk assessment, reliability, simulation, ВКР, КТВ
Васюра О. В. Оцінка надійності та ризиків процесу експлуатації об'єктів інфраструктури залізничного транспорту : дипломна робота на здобуття кваліфікаційного ступеня магістра : спец. 275 – Транспортні технології (за видами) / наук. керівник В. В. Малашкін ; Укр. держ. ун-т науки і техногогій. Дніпро, 2021. 104 с.