Український державний університет науки і технологій, Дніпро
UKR: Дипломна магістерська робота на тему: «Розробка пристрою для діагностування теплового стану тягового обладнання електровозів» виконана на 82 сторінках основного тексту і містить: рисунків – 18, літературних джерел – 14, таблиць – 2, додатків – 1. У роботі досліджується можливості і принцип роботи пристрою діагностування тягового обладнання електровозів. Даний пристрій повинен працювати у вкрай важких умовах роботи, а перевантаження і перегрів двигуна є однією з основних причин виходу з ладу тягового обладнання і, як наслідок, самої тягової одиниці, втрата якої може призводити до затримки перевезень і значних витрат матеріальних ресурсів на даний ремонт. Мета роботи – розробити пристрій, котрий буде здатним передавати, і по можливості зберігати, інформацію про реальну температуру тягового обладнання. В першому розділі розглядаються сучасні моделі та пристрої, котрі здатні виконувати таку роль, у другому розділі приводяться попередні розрахунки температури і знаходження місця максимального нагріву, у третьому розділі ми перевіримо розрахунок другого розділу на електронно-обчислювальних машинах і в четвертому розділі розробимо модель необхідного нам пристрою. Даний пристрій сьогодні є дуже актуальним, оскільки його встановлення дозволить суттєво заощадити значні часові і фінансові ресурси на ремонтах, а саме в сторону їх зменшення.
ENG: Master's thesis on the topic: "Development of a device for diagnosing the thermal state of traction equipment of electric locomotives" is performed on 82 pages of the main text and contains: figures - 18, literature sources - 14, tables - 2, appendices - 1. The possibilities and the principle of operation of the device for diagnosing traction equipment of electric locomotives are investigated in the work. This device must operate in extremely difficult operating conditions, and overloading and overheating of the engine is one of the main causes of failure of traction equipment and, consequently, the traction unit itself, the loss of which can lead to delays and significant material costs for repairs. The purpose of the work is to develop a device that will be able to transmit and, if possible, store information about the actual temperature of the traction equipment. The first section discusses modern models and devices that can perform such a role, the second section provides preliminary calculations of temperature and location of maximum heating, the third section we will check the calculation of the second section on computers and the fourth section will develop a model of the device we need. . This device is very relevant today, as its installation will significantly save significant time and financial resources on repairs, namely to reduce them.
тяговий електричний двигун, температура, температурний датчик, зберігання показань, статор, прилад, traction electric motor, temperature, temperature sensor, storage, stator, device, ВКР, КЕРС
Рожковський М. М. Розробка пристрою для діагностування теплового стану тягового обладнання електровозів : дипломна робота на здобуття кваліфікаційного ступеня магістра : спец. 141 – електроенергетика, електротехніка та електромеханіка / наук. керівник В. Є. Васильєв ; Укр. держ. ун-т науки і технологій. Дніпро, 2021. 82 с.