Український державний університет науки і технологій, м. Дніпро
UKR: Магістерська робота складається з вступу, 4-х розділів основної частини та висновків. Загальний обсяг тексту – 115 сторінок: основний текст – 109 сторінок, бібліографія, що включає 51 найменування – 7 сторінок, 34 рисунка, 15 таблиць. Слід відзначити, що актуальністю роботи є аналіз заходів з покращення безпеки руху в організації транскордонного транспортного пасажирського транспорту у сполученні «Україна-Європа», а також необхідність подальшої адаптації пасажирського залізничного транспорту з метою підвищення його конкурентоспроможності та збільшення частки ринку. Встановлено, що сучасний рухомий склад українських залізниць вже бере участь у міжнародному русі – відкрито сполучення Київ-Перемишль, на якому курсують поїзди двосистемні міжрегіональні електропоїзди Hyundai Rotem HRCS2. Зазначені типи рухомого складу, хоч і є сучасними в порівнянні з рухомим складом виробництва колишнього СРСР, проте вони не відповідають вимогам інтероперабельності. У роботі проведено дослідження на дотримання часу евакуації пасажирів із вагону рухомого складу згідно вимогам інтероперабельності. Перспективи розвитку міжнародних залізничних перевезень висувають нові вимоги до обладнання рухомого моторвагонного складу системами реєстрації параметрів руху. Одним із компонентів сучасного моторвагонного рухомого складу, які не відповідають вимогам інтероперабельності, є інтерфейс машиніста. Запропоновано переробити концепцію відображення інформації на робочому дисплеї, змінити його розміри та розташувати в кабіні машиніста. Згідно вимог інтероперабельності, конструкція кабіни машиніста повинна передбачати роботу машиніста на одну особу. Це основна вимога, що визначає розташування органів управління та інших засобів взаємодії з машиністом. Ці вимоги потребують удосконалення рухомого складу Інтерсіті+ згідно вимог інтероперабельності
ENG: The master's thesis consists of an introduction, 4 sections of the main part and conclusions. The total volume of the text is 115 pages: the main text is 109 pages, the bibliography, which includes 51 titles, is 7 pages, 34 figures, 15 tables. It should be noted that the relevance of the work is the analysis of measures to improve traffic safety in the organization of cross-border passenger transport in the "Ukraine-Europe" connection, as well as the need for further adaptation of passenger rail transport in order to increase its competitiveness and increase market share. It has been established that the modern rolling stock of Ukrainian railways already participates in international traffic - the Kyiv-Peremyshl connection has been opened, on which Hyundai Rotem HRCS2 two-system interregional electric trains run. The specified types of rolling stock, although they are modern compared to the rolling stock produced by the former USSR, but they do not meet the requirements of interoperability. In the work, a study was carried out on compliance with the time of evacuation of passengers from a rolling stock car in accordance with the requirements of interoperability. Prospects for the development of international rail transportation put forward new requirements for the equipment of rolling stock with traffic parameters registration systems. One of the components of modern rolling stock that does not meet the requirements for interoperability is the driver's interface. It is proposed to revise the concept of displaying information on the work display, change its dimensions and place it in the driver's cabin. According to the requirements of interoperability, the design of the driver's cab should provide for the driver's work for one person. This is the main requirement that determines the location of controls and other means of interaction with the driver. These requirements require improvement of Intercity+ rolling stock according to interoperability requirements.
залізнична інфраструктура, інтерфейс машиніста, інтероперабельність, нормативні документи, транскордонне співробітництво, евакуація пасажирів, cross-border cooperation, driver interface, railway infrastructure, interoperability, passenger evacuation, regulatory documents, ВКР
Нарижняк Л. А. Удосконалення безпеки руху при організації залізничних пасажирських перевезень у транскордонному сполученні Україна- Європа : дипломна робота на здобуття кваліфікаційного ступеня магістра : спец. 273-Залізничний транспорт / наук. керівник О. В.Орловська ; Укр. держ. ун-т науки і технологій. Дніпро, 2021. 123 с.