Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна, Дніпропетровськ
UKR: Вступ: У статті визначаються шляхи формування регіональної політики «Укрзалізниці», яка буде направлена на організацію ефективної взаємодії з регіональними суб'єктами управління із забезпечення економічних і стратегічних інтересів «Укрзалізниці» в регіонах за умови виконання усіх соціально значущих функцій. Мета роботи – полягає у вивченні існуючої регіональної, адміністративної та правової політики взаємодії Укрзалізниці і регіональних державних суб'єктів управління при реалізації виробничих процесів, а також надаються рекомендації її удосконалення. Результати: систематизовано комплекс організаційно-економічних заходів, спрямованих на реалізацію потенціалу взаємодії Укрзалізниці і регіональних державних суб'єктів управління в цілому на регіональному рівні. Висновки: визначені можливості виявлення паритетних взаємовигідних відносин, із врахуванням соціально-економічних і географічних особливостей регіону, що здійснюються в умовах взаємодії і розвитку конкуренції на залізничному транспорті, а також з іншими видами транспорту.
RUS: Введение: В статье намечаются пути формирования региональной политики «Укрзализныци», которая будет направлена на организацию эффективного взаимодействия с региональными субъектами управления по обеспечению экономических и стратегических интересов «Укрзализныци» в регионах при условии выполнения всех социально значимых функций. Цель работы - заключается в изучении существующей региональной, административной и правовой политики взаимодействия Укрзализныци и региональных государственных субъектов управления при реализации производственных процессов, а также даются рекомендации ее усовершенствования. Результаты: систематизирова комплекс организационно-экономических мероприятий, направленных на реализацию потенциала взаимодействия Укрзализныци и региональных государственных субъектов управления в целом на региональном уровне. Выводы: определены возможности выявления паритетных взаимовыгодных отношений, с учетом социально-экономических и географических особенностей региона, осуществляемых в условиях взаимодействия и развития конкуренции на железнодорожном транспорте, а также с другими видами транспорта.
ENG: Introduction: This paper identifies ways in regional policy "Ukrzaliznytsya", which will focus on the organization of effective cooperation with regional stakeholders to ensure the management of the economic and strategic interests "Ukrzaliznytsya" in regions subject to the fulfillment of all socially important functions. Purpose - to examine the existing regional, administrative and legal policy and regional cooperation Ukrzaliznytsi state actors in the implementation of the control of production processes, and provides recommendations for its improvement. Results: The planned complex of organizational and economic measures aimed at realizing the potential of interaction Ukrzaliznytsi and regional public entities in general management at the regional level. Conclusions: The identified opportunities detecting a parity of mutually beneficial relations, taking into account the socio-economic and geographical characteristics of the region, exercised in cooperation and competition in rail transport, as well as with other transport modes.
В. Задоя: ORCID 0000-0001-9408-4978
регіональна політика, залізничний траспорт, приміські перевезення, дотації, региональная политика, железнодорожный траспорт, пригородные перевозки, дотации, regional policy, rail, commuter transportation, subsidies, КЕМ
Задоя, В. О. Перспективи розвитку взаємодії Укрзалізниці і регіональних державних суб'єктів управління / В. О. Задоя // Проблеми економіки транспорту : зб. наук. пр. Дніпропетр. нац. ун-ту залізн. транс. ім. акад. В. Лазаряна. – Дніпропетровськ, 2014. – Вип. 8. – С. 88–94. – DOI: 10.15802/pte.v0i8.40831.