Підвищення енергоефективності залізничного кар’єрного транспорту

Український державний університет науки і технологій, Дніпро
UKR: Кваліфікаційна робота на здобуття першого (бакалаврського) рівня освіти на тему «Підвищення енергоефективності залізничного кар’єрного транспорту» складається з вступу, трьох основних розділів, виконаних на 117 сторінках машинописного тексту, містить 24 ілюстрації, 38 таблиць, перелік посилань включає в себе 11 найменувань і додатку на 10 сторінках. Загальний об'єм роботи 127 сторінок. Об’єктом досліджень є зниження розходу енергоспоживання засобами тягового забезпечення в кар’єрах по видобутку корисних копалин (автомобільного, залізничного і конвеєрного транспорту). Метою роботи є розробка методики енергетичної оцінки енергоспоживання під час видобутку і транспортування гірничої маси з підприємств чорної металургії. Галузь застосування – залізничний транспорт, підприємства по видобутку корисних копалин. У вступі обґрунтована актуальність теми, сформульовані мета і основні завдання роботи. Перший розділ присвячений аналізу гірничо-геологічних і гірничо-технічних умов розробки глибоких кар'єрів, розглянуто умови, особливості і техніко-економічні показники роботи різних видів транспорту глибоких кар'єрів, а також виконано аналіз енергоспоживання технологічними процесами на глибоких кар'єрах. У другому розділі розглянуто загальні принципи енергетичної оцінки технологічних процесів і транспортних систем глибоких кар'єрів, виконано дослідження енергетичної ефективності різних видів кар'єрного транспорту: автомобільного, дизель-тролейвозного транспорту, залізничного транспорту, а також конвеєрного і скіпового транспорту. В третьому розділі приведені основні напрямки зниження енергоспоживання технологічним кар'єрним транспортом, виконана оцінка енергоємності транспортних систем глибоких кар'єрів, запропоновані шляхи зниження розходу дизельного палива технологічним автотранспортом, а також шляхи економії і раціонального використання електричної енергії на залізничному і конвеєрному транспорті.
ENG: The qualification work for the first (bachelor's) level of education on the topic "Improving the energy efficiency of railway mining transport" consists of an introduction, three main chapters, made on 117 pages of typewritten text, contains 24 illustrations, 38 tables, a list of references includes 11 titles and an appendix of 10 pages. The total volume of the work is 127 pages. The object of research is to reduce energy consumption by means of traction support in quarries for the extraction of minerals (road, rail and conveyor transport). The aim of the study is to develop a methodology for energy assessment of energy consumption during the extraction and transportation of rock mass from ferrous metallurgy enterprises. The field of application is railroad transportation and mining enterprises. The introduction substantiates the relevance of the topic, formulates the purpose and main objectives of the work. The first section is devoted to the analysis of mining-geological and mining-technical conditions of deep quarries development, the conditions, features and technical and economic indicators of different types of deep quarry transport are considered, and the analysis of energy consumption by technological processes in deep quarries is performed. The second section discusses the general principles of energy assessment of technological processes and transport systems of deep quarries, and studies the energy efficiency of various types of quarry transport: road, diesel trolley transport, rail transport, as well as conveyor and skip transport. The third section presents the main directions of reducing energy consumption by technological quarry transport, assesses the energy intensity of transport systems of deep quarries, suggests ways to reduce diesel fuel consumption by technological vehicles, as well as ways to save and rationally use electric energy in railway and conveyor transport.
кар’єр, тяговий агрегат, електровоз, автосамоскид, конвеєр, транспорт, руда, економія, розхід, паливо, ресурс, процес, quarry, traction unit, electric locomotive, dump truck, conveyor, transport, ore, economy, consumption, fuel, resource, process, ВКР, КЕРС
Котляр Є. С. Підвищення енергоефективності залізничного кар’єрного транспорту : дипломна робота на здобуття кваліфікаційного ступеня бакалавра : спец. 141 – Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка / наук. керівник В. Є. Васильєв ; Укр. держ. ун-т науки і технологій. Дніпро, 2023. 127 с.