Український державний університет науки і технологій, Дніпро
UKR: Магістерська дисертація виконана на 91 сторінці, містить 143 використаних джерела. У дисертації досліджуються жіночі образи у поетикальній картині світу англійських метафізиків. Жіночі образи в поетиці метафізичних пасажів та особливості вербалізації концепту WOMAN у творах поетів «метафізичної школи» постають тим художнім виміром, крізь який трансформуються світоглядні принципи митців. «Метафізичні» образи вводяться до поетичного тексту й визначають організацію поетичних рядків, що об’єднують абстрактне з конкретним, не відводячи увагу від внутрішнього символічного змісту. Значна кількість метафізичних віршів вибудовується на жіночих образах. Поетичний стиль метафізиків характеризується сміливими та винахідливими ідеями, химерними образами, складністю та витонченістю мислення і використанням парадоксів. Мета дослідження полягає в акцентуації жінки як поетичного символу і джерела творчого натхнення у метафізичній ліриці XVII ст., а також виокремленні засобів концептуалізації жіночих образів у поетикальному вимірі англійської «школи метафізиків». Об’єкт дослідження – поезії літераторів «метафізичної школи». Предмет – жіночі образи-концепти у поетикальному вимірі та художньо-світоглядній єдності метафізичної лірики. Методи дослідження – культурно-історичний, імагологічний, лінгвостилістичний, герменевтичний, а також біографічний аналіз.
ENG: The master’s thesis consists of 91 pages, contains 143 sources. The paper explores women’s figures in the poetic worldview of the English metaphysical poets. Female images in metaphysical verses and peculiarity of verbalization of the concept of WOMAN in the metaphysical works appear that artistic dimension through which the poets’ worldview is transformed. “Metaphysical” images are entered into the poetic text and determine the organization of poetic lines that combine the abstract with the concrete, without diverting the inner symbolic content. A significant number of metaphysical poems are based on female images. Metaphysical poetry is characterized by original ideas, complexity and sophistication of thinking and frequent use of paradoxes. The purpose of the study is to emphasize the woman as a poetic symbol and the creative inspiration source in the seventeenth-century metaphysical poetry, and highlight the ways of conceptualization of female figures in the poetic dimension of the English “metaphysical school”. The research object is metaphysical poetry. The subject is concepts with female features in the poetic dimension and artistic-ideological unities of metaphysical poetry. Research methods include cultural-historical, imagological, linguistic-stylistic, hermeneutic and biographical analysis.
метафізична поезія, жінка, образність, концепт, картина світу, metaphysical poetry, woman, imagery, concept, worldview, КФП, ВКР
Запорожець А. О. Концептуалізація жіночих образів у поетикальній картині світу англійських метафізиків : дипломна робота на здобуття кваліфікаційного ступеня магістра : спец. 035 – філологія / наук. керівник А. В. Безруков ; Укр. держ. ун-т науки і технологій. Дніпро, 2021. 91 с.