Аналіз сучасного стану металевих прогонових будов залізничних мостів

Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна, Дніпро
UKR: Мета. Метою даної роботи є аналіз сучасного стану та аварійності металевих прогонових будов залізничних мостів. Методика. Збір даних аварійних подій на штучних спорудах. Вивчення досвіду аварій металевих мостів для винесення уроків, які допоможуть в усуненні причин, що їх спричинили. Результати. Результатом даної роботи є зібрані данні про стан та аварії штучних споруд різних джерел. Наукова новизна. Наукова зацікавленість полягає в тому, що при достатньому досвіді будівництва та експлуатації штучних споруд, використанні сучасних технологій та матеріалів на цей час аварії мостів – явище не рідке. Тому досвід аварій штучних споруд треба вивчати, аналізувати та використовувати в подальших рішеннях. Доведення, що ймовірнісний підхід може бути використаний при розрахунках, а також застосування норм Єврокодів – це можливий шлях до вирішення питання узаконення ймовірнісного підходу. Практична значимість. Спираючись на отримані дані можливо зробити висновок, що фактори втрати стійкості окремими елементами конструкції та втома матеріалів вивчені не достатньо, втомні властивості слід досліджувати, для формування висновків, отриманих з досвіду аварій мостів, щоб допомогти в усуненні причин, що їх спричинили.
RUS: Цель. Целью данной работы является анализ современного состояния и аварийности металлических пролетных строений железнодорожных мостов. Методика. Сбор данных аварийных событий на искусственных сооружениях. Изучение опыта аварий металлических мостов для извлечения уроков, которые помогут в устранении причин, их повлекших. Результаты. Результатом данной работы является собранные данные о состоянии и аварии искусственных сооружений различных источников. Научная новизна. Научная заинтересованность заключается в том, что при достаточном опыте строительства и эксплуатации искусственных сооружений, использовании современных технологий и материалов в настоящее время аварии мостов – явление не редкое. Поэтому опыт аварий искусственных сооружений следует изучать, анализировать и использовать в дальнейших решениях. Доказательства, что вероятностный подход может быть использован при расчетах, а также применение норм Еврокодов – это возможный путь к решению вопроса узаконивания вероятностного подхода. Практическая значимость. Опираясь на полученные данные можно сделать вывод, что факторы потери устойчивости отдельными элементами конструкции и усталость материалов изучены недостаточно, усталостные свойства следует исследовать, для формирования выводов, полученных из опыта аварий мостов, чтобы помочь в устранении причин, их повлекших.
ENG: Purpose. The purpose of this work is to analyze the current state and accident rate of metal span structures of railway bridges. Methodology. Data collection of emergency events on artificial structures. Studying the experience of accident of metal bridges for taking lessons that will help to eliminate the causes that caused them. Findings. The result of this work is the collected data on the state and accident of artificial structures of various sources. Originality. The scientific interest is that with sufficient experience in the construction and operation of artificial structures, the use of modern technologies and materials at this time of bridge crash is not a rare phenomenon. Therefore, the experience of accidents in artificial constructions should be studied, analyzed and used in future decisions. Proving that a probabilistic approach can be used in calculations, as well as the application of norms Eurocodes – this is a possible way to address the question of legitimizing the probabilistic approach. Practical value. Based on the data obtained, it is possible to conclude that the factors of the loss of stability of the individual elements of construction and the fatigue of the materials have not been sufficiently studied, the fatigue properties should be investigated, in order to draw conclusions derived from the experience of bridges in order to help eliminate the causes that caused them.
С. Ключник: ORCID 0000-0001-7771-8377
металеві прогонові будови, штучні споруди, аварії мостів, втома матеріалів, європейські стандарти, металлические пролётные строения, искусственные сооружения, аварии мостов, усталость материалов, европейские стандарты, metal runners, pieces, dispute, avarі most, vtom materіv, evropijsk standarti, КМТ
Ключник, С. В. Аналіз сучасного стану металевих прогонових будов залізничних мостів / С. В. Ключник // Мости та тунелі: теорія, дослідження, практика. – 2017. – Вип. 12. – С. 29–40. – DOI: 10.15802/bttrp2017/167385.