Харківський національний педагогічний університету імені Г. С. Сковороди
UK: Ціль: перевірити припущення проте, що запропонований зміст психологічної і психофізичної підготовки студентів залізничних вузів в процесі фізичного виховання є ефективним з точки зору зниження високого рівня особистісної тривожності. Матеріал: в дослідженні прийняли участь 120 студентів, які мали високий рівень особистісної тривожності. Вік учасників дослідження складав 17 – 19 років. Психологічна діагностика рівня особистісної тривожності у студентів проводилась з використанням шкали оцінки рівня реактивної і особистісної тривожності Ч.Спілбергера. Результати: використання в процесі психологічної і психофізичної підготовки на заняттях з фізичного виховання у юнаків (значущих видів спорту - атлетизму й пауерліфтингу) та у дівчат (аеробіки й сахаджа-йоги) статистично значуще вплинуло на зниження у них особистісної тривожності. Висновки: Рекомендується навчальні заняття з фізичного виховання проводити за такою структурою. Підготовча частина заняття - 10 хвилин. Головна частина – 75 хвилин. З них 25 хвилин - для вирішення традиційних завдань фізичного виховання студентів з формування у них рухових навичок і умінь та розвитку фізичних якостей. 20 хвилин в структурі заняття відводилось на виконання студентами спеціальних фізичних вправ. 30 хвилин основної частини присвячувалося заняттю професійно значущим видом спорту. Заключна частина складала 5 хвилин.
RU: Цель: проверить предположение о том, что предложенное содержание психологической и психофизической подготовки студентов железнодорожных вузов в процессе физического воспитания является эффективным с точки зрения снижения высокого уровня личностной тревожности. Материал: в исследовании приняли участие 120 студентов, которые имели высокий уровень личностной тревожности. Возраст участников исследования составлял 17 - 19 лет. Психологическая диагностика уровня личностной тревожности у студентов проводилась с использованием шкалы оценки уровня реактивной и личностной тревожности Ч. Спилбергера. Результаты: использования в процессе психологической и психофизической подготовки на занятиях по физическому воспитанию у юношей (значимых видов спорта - атлетизма и пауэрлифтинга) и у девушек (аэробики и сахаджа-йоги) статистически значимо повлияло на снижение в них личностной тревожности. Выводы: Рекомендуется учебные занятия по физическому воспитанию проводить по следующей структуре. Подготовительная часть занятия - 10 минут. Основна - 75 минут. Из них 25 минут - для решения традиционных задач физического воспитания студентов по формированию у них двигательных навыков и умений и развитию физических качеств. 20 минут - отводилось на выполнение студентами специальных физических упражнений. 30 минут основной части посвящено занятию профессионально значимым видом спорта. Заключительная часть - 5 минут.
EN: Purpose: to test the hypothesis that the proposed content of the psychological and psycho-physical preparation of students of railway high schools in the physical education is effective in terms of reducing the high level of personal anxiety. Material: the study involved 120 students who had high levels of trait anxiety. Age of study participants was 17 - 19 years. Psychological diagnostics level of personal anxiety in students was conducted using a scale assessing the level of reactive and personal anxiety Ch.Spilberger. Results: the use in psychological and psycho-physical training in the classroom for physical education for men (significant sports - athletics and powerlifting) and girls (aerobics and Sahaja Yoga) significantly influenced the decline in their personal anxiety. Conclusions : It is recommended that training on physical education to carry out the following structure. Preparatory part of the class - 10 minutes. Basically - 75 minutes. Of these, 25 minutes - to solve the traditional problems of physical education students to build their motor skills and the development of physical qualities. 20 minutes - was given to the students to perform specific exercise. 30 minutes devoted to the main part of a busy professional significant sport. The final part - 5 minutes.
Пічурін, В. В. Психологічна і психофізична підготовка як фактор зниження особистісної тривожності у студентів / В. В. Пічурін // Педагогіка, психологія та медико-біологічні проблеми фізичного виховання і спорту. — 2015. — № 3. — С. 46—51.
психологічна, психофізична, підготовка, фізичне виховання, особистісна, тривожність, психологическая, психофизическая, подготовка, физическое воспитание, личностная, тревожность, psychological, psycho-physical, preparation, physical education, personality, anxiety, КФВ