Регулювання та інфраструктурна підтримка зовнішньої торгівлі

Український державний університет науки і технологій, Дніпро
UKR: Розкрито провідну роль міжнародної торгівлі як рушія економічного зростання та каталізатора соціально-економічного розвитку. Обґрунтовано мультикомпонентність (багатозадачність) сучасної цільової функції державного регулювання зовнішньої торгівлі. Конкретизовано функції самоврядних інституцій, спеціалізованих на координації зовнішньоторговельної діяльності суб’єктів господарювання, зокрема акцентована увага на організації та модерації діалогу «влада - бізнес», що сприяє підвищенню ефективності та результативності експортно-імпортних комерційних операцій підприємницького сектору, скороченню трансакційних витрат та непродуктивних витрат часу при бізнес-комунікаціях, колабораціях В2В, В2G і G2B. Відзначено, що загальним знаменником узгодженості інтересів мають стати імперативи ефективного використання і розширеного відтворення економічного потенціалу України за рахунок її залучення в систему світового поділу праці та мінімізації ризиків національній економічній безпеці.
ENG: The leading role of international trade as a driver of economic growth and a catalyst of socio-economic development is revealed. The multicomponent nature (multitasking) of the modern target function of state regulation of foreign trade is justified. The functions of self-governing institutions specialized in the coordination of foreign trade activities of economic entities are specified, in particular, the emphasis is on the organization and moderation of the "government - business" dialogue, which contributes to increasing the efficiency and effectiveness of export-import commercial operations of the entrepreneurial sector, reducing transaction costs and unproductive time spent in business communications, B2B, B2G and G2B collaborations. It was noted that the common denominator of the alignment of interests should be the imperatives of effective use and expanded reproduction of Ukraine's economic potential due to its involvement in the system of the global division of labor and the minimization of risks to national economic security.
О. Завгородня: ORCID 0000-0002-6546-1356
національна економіка, зовнішня торгівля, економічний розвиток, інфраструктура, зовнішньоторговельна політика, міжнародний бізнес, national economy, foreign trade, economic development, infrastructure, foreign trade policy, international business, КМЕПЕУ
Завгородня О. О., Жмуренко В. Г. Регулювання та інфраструктурна підтримка зовнішньої торгівлі. Інноваційні технології в науці та освіті. Європейський досвід : зб. матеріалів V Міжнар. конф., м. Дніпро, 29 лист. 2022 р. Дніпро, 2022. С. 159–162. URL: https://nmetau.edu.ua/file/---sbornik-osen-2022-v_pechat.pdf.