Український державний університет науки і технологій, м. Дніпро
UKR: Магістерська робота складається з вступу, 4-х розділів основної частини та висновків. Загальний обсяг тексту – 90 сторінок: основний текст – 76 сторінок, бібліографія, що включає 10 найменувань – 1 сторінку, 49 рисунків, 6 таблиць. Слід відзначити, що актуальністю роботи є дослідження динамічної поведінки сучасного рухомого складу, а саме тепловоза ТЕ33А при його взаємодії з рейковою колією відповідно до вимог інтероперабельності. Об'єктом наведених досліджень є сучасний тепловоз ТЕ33А компанії General Electric. Для досягнення поставленої мети в роботі проведено аналіз дослідження проблем взаємодії рухомого складу з рейковою колією та розглянуто особливості конструкції механічної частини тепловоза ТЕ33А компанії General Electric Transportation. Досліджено розрахункові схеми різних видів коливань для отримання рівнянь статичної рівноваги та визначення критичної швидкості руху. Проведено розрахунок вертикальних прискорень непідресорених мас та отримано графік зміни вертикального переміщення, швидкості та прискорення непідресореної маси під час руху по нерівності рейкової колії, наведено основні динамічні показники, яким повинен відповідати тяговий рухомий склад під час експлуатації рейковою колією відповідно до вимог нормативних документів України та країн Європейського Союзу. Отримано залежності направляючої сили першої та третьої колісної пари, бокової сили, рамної сили та коефіцієнта горизонтальної динаміки від швидкості руху. Проведені дослідження дозволяють, використовуючи дані методики, здійснювати експлуатацію локомотивів у міжнародному сполученні відповідно до технічних специфікацій інтероперабельності.
ENG: The master's thesis consists of an introduction, 4 chapters of the main parts and conclusions. The total volume of the text is 90 pages: the main text is 76 pages, the bibliography includes 10 titles - 1 page, 49 figures, 6 tables. It should be noted that the relevance of the work is the study of the dynamic behavior of modern rolling stock, namely the TE33A diesel locomotive during its interaction with the rail track in accordance with the requirements of interoperability. The object of this research is a modern diesel locomotive TE33A of the company General Electric. In order to achieve the set goal, the work analyzed the problems of the interaction of the rolling stock with the rail track and considered the design features of the mechanical part of the TE33A diesel locomotive of the General Electric Transportation company. Calculation schemes of various types of oscillations for obtaining equations of static equilibrium and determining the critical speed of movement were studied. The calculation of the vertical accelerations of unsprung masses was carried out and a graph of the change in vertical displacement, speed and acceleration of the unsprung mass during movement on the unevenness of the rail track was obtained, the main dynamic indicators that must be met by the traction rolling stock during operation on the rail track in accordance with the requirements of regulatory documents of Ukraine and other countries are given of the European Union. The dependences of the guiding force of the first and third wheel pair, lateral force, frame force and coefficient of horizontal dynamics on the speed of movement were obtained. The conducted studies allow, using these methods, to operate locomotives in international traffic in accordance with the technical specifications of interoperability.
безпека руху, динамічні показники, тепловоз, ресорне підвішування, технічні специфікації інтероперабельності, dynamic indicators, locomotive, spring suspension, traffic safety, interoperability technical specifications, ВКР
Дяків В. Б. Дослідження динамічних показників магістрального тепловоза ТЕ33А відповідно до вимог інтероперабельності : дипломна робота на здобуття кваліфікаційного ступеня магістра : спец. 273-Залізничний транспорт / наук. керівник А. Я. Кузишин ; Укр. держ. ун-т науки та технологій. Дніпро, 2022. 91 с.