Діагностування двигунів змінного струму стрілочних приводів

Український державний університет науки і технологій, Дніпро
UKR: Відомості про об’єм пояснювальної записки: 53 сторінки, 15 рисунків, 3 таблиці, 20 джерел використаної літератури. Завдання дипломної роботи: розробити методику діагностування трифазних двигунів стрілочних приводів, записати криві струму статору і проаналізувати, розрахувати робочі і механічну характеристику. Мета роботи – є автоматизації діагностування стрілочних електроприводів за допомогою спектрального аналізу кривої робочого струму статору. В першому розділі виконано аналіз відмов в двигунах змінного струму стрілочних приводів, видів несправностей і методів діагностування. В другому розділі розроблено методику розрахунку робочих і механічної характеристики за вихідними даними двигуна МСТ-0,25. В третьому розділі здійснено експериментальні дослідження кривої струму статору з метою ідентифікації несправностей в двигуні і їх прогнозування. Результати роботи можуть бути використані при проектуванні та дослідженні систем залізничної автоматики. Матеріали роботи застосовуються в учбовому процесі університету в дисциплінах «Електроживлення систем автоматики», «Електричні кола і лінії залізничної автоматики», «Системи автоматики на перегонах» та «Станційні системи автоматики».
ENG: Information about the volume of the explanatory note: 53 pages, 15 drawings, 3 tables, 20 sources of used literature. The task of the diploma thesis: to develop a method of diagnosing three-phase motors of arrow drives, to write down the stator current curves and to analyze, calculate the working and mechanical characteristics. The purpose of the work is to automate the diagnosis of turnout electric drives using the spectral analysis of the stator operating current curve. In the first section, the analysis of failures in AC motors of arrow drives, types of malfunctions and methods of diagnosis is performed. In the second section, the methodology for calculating the working and mechanical characteristics based on the output data of the MST-0.25 engine was developed. In the third section, experimental studies of the stator current curve were carried out in order to identify faults in the engine and predict them. The results of the work can be used in the design and research of railway automation systems. The materials of the work are used in the educational process of the university in the disciplines "Power supply of automation systems", "Electric circuits and lines of railway automation", "Automation systems at races" and "Station automation systems".
двигун змінного струму трифазний, стрілочний електропривод, діагностика, крива струму, three-phase alternating current motor, arrow electric drive, diagnostics, current curve, ВКР, КАТ
Галкін А. В. Діагностування двигунів змінного струму стрілочних приводів : дипломна робота на здобуття кваліфікаційного ступеня бакалавра : спец. 273 – Залізничний транспорт / наук. керівник Т. М. Сердюк ; Укр. держ. ун-т науки і технологій. Дніпро, 2022. 53 с.