Дніпровський національний університет залізничного транспорту ім. акад. В. Лазаряна, Дніпро
UK: У дисертації проведено дослідження електромагнітного впливу тягового струму та дестабілізуючих факторів на автоматичну локомотивну сигналізацію. Метою роботи є визначення діагностичних ознак основних дефектів спотворених кодових сигналів АЛСН, розроблення методу діагностування на основі вейвлет перетворень та дослідження методів класифікації дефектів на основі класифікаторів штучних нейронних мереж. Об’єкт дослідження – електричні процеси в рейковій лінії та в тракті передачі кодів АЛСН та їх вплив на достовірність передачі сигналів АЛСН. Предмет дослідження – методи та засоби моніторингу сигналів автоматичної локомотивної сигналізації. Для вирішення поставлених задач було проведено аналіз електричних процесів в рейковій лінії та в тракті передачі кодів АЛСН, проведено їх моделювання, наведені можливі шляхи вирішення задачі моніторингу сигналів автоматичної локомотивної сигналізації. Методи дослідження – теорія електричних кіл, математичні пакети комп‘ютерного моделювання, , методи проектування структурних і принципових схем.
EN: In the dissertation the research of electromagnetic influence of traction current and destabilizing factors on automatic locomotive signaling is carried out. The aim of the work is to determine the diagnostic features of the main defects of distorted code signals ALSN, to develop a method of diagnosis based on wavelet transforms and research methods of classification of defects based on classifiers of artificial neural networks. The object of research is electrical processes in the rail line and in the path of transmission of ALSN codes and their influence on the reliability of transmission of ALSN signals. The subject of research - methods and means of monitoring signals of automatic locomotive alarm. To solve the set tasks, the analysis of electrical processes in the rail line and in the path of transmission of ALSN codes was carried out, their modeling was carried out, possible ways of solving the problem of monitoring of locomotive automatic signaling signals were given. Research methods - the theory of electric circuits, mathematical packages of computer modeling, methods of designing structural and schematic diagrams.
АЛСН, cиcтeми зaлiзничнoї aвтoмaтики, нaдiйнicть eлeмeнтiв зaлiзничнoї aвтoмaтики, збої АЛСН, сигнальний струм АЛСН, вейвлет перетворення, Фурье аналіз сигналів, штучні нейронні мережі, класифікатори на основі штучних нейронних мереж, ALSN, railway automation systems, reliability of railway automation elements, ALSN failures, ALSN signal current, wavelet transform, Fourier analysis of signals, artificial neural networks, artificial neural networks, ВКР
Нікитенко Б. О. Дослідження та розробка інтелектуалізованої системи моніторингу сигналів автоматичної локомотивної сигналізації : дипломна робота на здобуття кваліфікаційного ступеня магістра : спец. 273 – залізничний транспорт / наук. керівник В. І. Гаврилюк ; Дніпров. нац. ун-т залізн. трансп. ім. В. А. Лазаряна. Дніпро, 2020. 72 с.