Дніпровський національний університет залізничного транспорту ім. акад. В. Лазаряна, Дніпро
UK: Для забезпечення безпеки руху транспортних засобів на залізничному ходу, шляхом передачі сигналу світлофора в кабіну локомотива, використовується індуктивний канал зв'язку між рейками і локомотивними пристроями. Цей канал зв'язку між локомотивом і колією піддається багаторазовому впливу зовнішніх перешкод під час руху, тому часто відбуваються збої кодів. З метою запобігання появи збоїв кодів, необхідно вивчити принцип появи перешкод і їх вплив на сигнал, прийнятий з колії, а також удосконалити систему для автоматичного визначення сигналів з корисною інформацією та сигналів з перешкодами. Вивчення принципу дії перешкод на систему автоматичної локомотивної сигналізації найзручніше почати з комп'ютерної моделі пристрою, яка дозволяє виконувати необхідну кількість експериментів з високою точністю і в найкоротші терміни. Це завдання було вирішене за допомогою пакета Simulink з програмного середовища Matlab. В результаті побудована програмна модель функціонування індуктивного каналу зв'язку між залізничною колією і локомотивними пристроями системи автоматичної локомотивної сигналізації. Дана модель з фактичними параметрами дозволяє отримати всі сигнали, які функціонують в діючих системах. На підставі роботи моделі можна отримати діагностичні ознаки справного стану, дослідження яких дозволять виявляти, розпізнавати і визначати різні типи несправностей, відхилень, пошкоджень і дефектів в роботі складових елементів системи і каналу передачі сигналів системи автоматичної локомотивної сигналізації.
RU: Для обеспечения безопасности движения транспортных средств на железнодорожном ходу, путем передачи сигнала светофора в кабину локомотива, используется индуктивный канал связи между рельсами и локомотивными устройствами. Этот канал связи между локомотивом и путем подвергается многократному влиянию внешних помех во время движения, поэтому часто происходят сбои кодов. С целью предотвращения появления сбоев кодов, необходимо изучить принцип появления помех и их влияние на сигнал, принятый с пути, а также усовершенствовать систему для автоматического определения сигналов с полезной информацией и сигналов с помехами. Изучение принципа воздействия помех на систему автоматической локомотивной сигнализации удобнее всего начать с компьютерной модели устройства, которая позволяет производить необходимое количество экспериментов с высокой точностью и в кратчайшие сроки. Эта задача была решена при помощи пакета Simulink из программной среды Matlab. В результате построена программная модель функционирования индуктивного канала связи между железнодорожным путем и локомотивными устройствами системы автоматической локомотивной сигнализации. Данная модель с фактическими параметрами позволяет получить все сигналы, которые функционируют в действующих системах. На основании работы модели можно получить диагностические признаки исправного состояния, исследования которых позволят выявлять, распознавать и определять различные типы неисправностей, отклонений, повреждений и дефектов в работе составных элементов системы и канала передачи сигналов системы автоматической локомотивной сигнализации.
EN: To ensure the safety of vehicles on the railway, by transmitting a traffic signal to the locomotive's cab, an inductive communication channel is used between the rails and locomotive devices. This communication channel between the locomotive and the track is subjected to repeated influence of external noise during movement, therefore, code failures often occur. In order to prevent the occurrence of code failures, it is necessary to study the principle of interference and their influence on the signal received from the track, as well as to improve the system for automatically detecting signals with useful information and signals with interference. The study of the principle of the effect of interference on the automatic locomotive alarm system is most convenient to start with a computer model of the device, which allows us to perform the required number of experiments with high accuracy and in the shortest possible time. This problem was solved using the Simulink package from the Matlab software environment. As a result, a software model was developed for the functioning of the inductive communication channel between the railway and the locomotive devices of the automatic locomotive signaling system. This model with actual parameters allows us to get all the signals that operate in existing systems. Based on the model’s work, it is possible to obtain diagnostic signs of a serviceable condition, the studies of which will allow to identify, recognize and determine various types of malfunctions, deviations, damages and defects in the operation of the components of the system and the signal transmission channel of the automatic locomotive signalling system.
О, Гололобова: ORCID 0000-0003-1857-8196
комп’ютерна модель, матлаб, система автоматичної локомотивної сигналізації, кодування рейкових кіл, пристрої автоматичної локомотивної сигналізації, функціонування автоматичної локомотивної сигналізації, компьютерная модель, система автоматической локомотивной сигнализации, кодирование рельсовых цепей, устройства автоматической локомотивной сигнализации, функионирование автоматической локомотивной сигнализации, computer model, Matlab, automatic locomotive alarm system, rail coding, automatic locomotive alarm devices, КАТ
Гололобова, О. О. Моделювання індуктивного сполучення локомотивних пристроїв автоматичної локомотивної сигналізації неперервного типу з рейковим колом. Електромагнітна сумісність та безпека на залізничному транспорті. 2019. № 17. С. 99–108. DOI: 10.15802/ecsrt2019/245405.