ДП "Український інститут промислової власності", м. Київ
UK: Пристрій для слідкувального компандування частотного діапазону звукових сигналів належить до радіо- та електрозв'язку. Пристрій містить на передавальній стороні каскадно з'єднані вхідний односмуговий модулятор, частотний компресор і канальний смугопропускний фільтр. На приймальній стороні - каскадно з'єднані частотний експандер і односмуговий демодулятор. На вході частотного компресора та частотного експандера уведено або 3-5 слідкувальних фільтрів формантного аналізу, або така ж кількість більш вузькосмугових слідкувальних фільтрів спектрального аналізу, або на виході кожного слідкувального фільтра формантного аналізу уведено другі, подібні першим, частотний компресор та частотний експандер, які містять 3-6 більш вузькосмугових слідкувальних фільтрів спектрального аналізу. Також у частотному компресорі і у частотному експандері за кількістю слідкувальних фільтрів уведені слідкувальні односмугові модулятори з боковою смугою різницевих частот у частотному компресорі та з боковою смугою сумарних частот у частотному експандері. На виході частотного компресора та частотного експандера уведено суматор, кожен вхід якого з'єднано з виходом одного з слідкувальних односмугових модуляторів, сигнальний вхід якого з'єднано або з виходом другого частотного компресора та частотного експандера, або з сигнальним виходом одного із вхідних слідкувальних фільтрів. Вихід частотного детектора його з'єднано з керуючим входом кожного з слідкувальних фільтрів, що входять до других частотного компресора та частотного експандера, та з керуючим входом генератора, що входить до слідкувальних односмугових модуляторів. Технічним результатом є збільшення пропускної спроможності та підвищення захищеності від перешкод систем звукових сигналів.
RU: Устройство для отслеживаемого компандирования частотного диапазона звуковых сигналов относится к радио и электросвязи. Устройство содержит на предающей стороне входной однополосный модулятор, частотный компрессор и канальный полосовой фильтр, которые соединены каскадно. На приемной стороне - каскадно соединенные частотный експандер и однополосный демодулятор. На входе частотного компрессора и частотного экспандера введены 3-5 следящих фильтра формантного анализа, или такое же количество более узкополосных фильтра спектрального анализа, или на входе каждого следящего фильтра формантного анализа введены другие, подобные первым частотный компрессор и частотный экспандер, в которые входит 3-5 более узкополосных фильтра спектрального анализа. Также в частотный компрессор и частотный экспандер, в зависимости от количества следящих фильтров, введены следящие однополосные модуляторы с боковой полосой разностных частот в частотном компрессоре и с боковой полосой суммарных частот в частотном экспандере. На выходе частотного компрессора и частотного экспандера подключен сумматор, каждый вход которого соединен с выходом одного из следящих однополосных модуляторов, сигнальный вход которого соединен или с выходом другого частотного компрессора и частотного экспандера, или с сигнальным выходом одного из входных следящих фильтров. Выход частотного детектора его соединен с управляющим входом каждого из следящих фильтров, которые входят в другие частотный компрессор и частотный экспандер, и с управляющим входом генератора, который входит в состав следящего однополосного модулятора. Техническим результатом является увеличение пропускной способности и повышение защищенности от помех систем звуковых сигналов.
EN: A device for traceable companding frequency range of acoustic signals relates to radio and electric engineering. At transmitting side, the device includes an input single-band modulator, a frequency compressor and a channel band-pass filter cascade connected. At receiving side – a frequency expander and a single-band demodulator. At frequency compressor and frequency expander input it is introduced 3-5 frequency trackers of formant analyses or the same number of more narrow-band filter of spectral analyses, or at input of a frequency tracker of formant analyses it is introduced another frequency compressor and frequency expander like first ones, where 3-5 narrow-band filter of spectral analyses filter is entered. Also in frequency compressor and frequency expander depending on frequency trackers number it is entered tracking single-band modulators with sideband of differential frequencies in the frequency compressor and sideband of summary frequencies in the frequency expander. At frequency compressor and frequency expander output an adder is connected. Each input of the adder is connected with one of tracking single-band modulator output, a signal input of which is connected with another frequency compressor and frequency expander output or with signal output of one of input tracking filters. Output of frequency detector is connected with control input of each tracking filter, which is part of another frequency compressor and frequency expander, and with generator control input, which is part of tracking single-band modulator. The technical result is increasing in carrier capacity and jamming protection of acoustic signals systems.
МПК H04B 1/66, радіо- та електрозв'язок, передача звукових сигналів, частотний діапазон, слідкувальне компандування, патент, КЕТЕМ
Пристрій для слідкувального компандування частотного діапазону звукових сигналів: пат. 80982 Україна: МПК H04B 1/66. № a200501529; заявл. 18.02.2005; опубл. 26.11.2007, Бюл. № 19. 4 с.