Системи управління зі штучним інтелектом. Нейромережні системи управління

Український державний університет науки і технологій, Дніпро
UKR: У навчальному посібнику розглянуті загальні положення штучних нейронних мереж та їх використання в системах автоматичного управління. Розглянуто задачі ідентифікації статичних та динамічних об'єктів, стратегії нейромережного інверсного управління, ефективність застосування нейрорегуляторів у порівнянні з класичними ПІД-регуляторами. Призначений для опанування освітньої компоненти «Системи управління зі штучним інтелектом» за спеціальністю 174 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка» для ОПП «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» другого (магістерського) рівня вищої освіти.
ENG: The textbook describes the general concepts of artificial neural networks and their use in automatic control systems. The tasks of identifying static and dynamic objects, strategies of neural network inverse control, the effectiveness of the use of neurocontrollers in comparison with classical PID controllers are considered. It is intended for mastering the educational component "Control systems with artificial intelligence" in the specialty 174 "Automation, computer-integrated technologies and robotics" for the second (master's) level of higher education.
О. Потап: ORCID 0000-0001-8643-0228; В. Кисляков: ORCID 0000-0002-1775-5050
навчальний посібник, штучні нейронні мережі, системи автоматичного управління, штучний інтелект, статичні та динамічні об'єкти, методи машинного навчання, модель нейрона, рекурентні мережі, training handbook, artificial neural networks, automatic control systems, artificial intelligence, static and dynamic objects, machine learning methods, neuron model, recurrent networks, КАВП
Потап О. Ю., Маслікова С. С., Кисляков В. Г. Системи управління зі штучним інтелектом. Нейромережні системи управління : навч. посіб. : електрон. вид. / за ред. О. Ю. Потапа. Дніпро : УДУНТ, 2024. 106 с.