Проблема хибного розуміння та інтерпретації базових наукометричних понять (презентація)

No Thumbnail Available
Дніпровський національний університет залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна
UK: В Україні активно впроваджується практика використання наукометричних показників для оцінювання результатів наукової активності вчених та установ, проте часто такі оцінювання проводяться без врахування результатів сучасних наукометричних досліджень. Мета цією роботи – описати, які характеристики наукової публікації можуть бути оцінені за допомогою наукометричних показників. У роботі звернено увагу на важливість коректного використання термінів, понять і наукометричних інструментів, зокрема, в нормативних документах, що регулюють процес оцінки наукової діяльності.
RU: В Украине активно внедряется практика использования наукометрических показателей для оценки результатов научной активности ученых и учреждений, однако часто такие оценки проводятся без учета результатов современных наукометрических исследований. Цель этой работы – описать, какие характеристики научной публикации могут быть оценены с помощью наукометрических показателей. В работе обращено внимание на важность корректного использования терминов, понятий и наукометрических инструментов, в частности, в нормативных документах, регулирующих процесс оценки научной деятельности.
EN: The practice of using scientometric indicators for evaluating the results of scientific activity of scientists and institutions is being actively implemented in Ukraine. Unfortunately often such evaluations are conducted without taking into account the results of currently scientometric researches. The purpose of this paper is to describe what characteristics of a scientific publication can be evaluated using scientometric indicators. The importance of the correct use of terms, concepts and scientometric tools, in particular, in the normative documents governing the process of evaluation of scientific activity is emphasized in the work.
С. Назаровець: ORCID 0000-0002-5067-4498
оцінка досліджень, наукометрія, аналіз цитувань, вплив, Україна, оценка исследований, наукометрия, анализ цитирования, влияние, Украина, research evaluation scientometrics, citation analysis, impact, Ukraine
Назаровець, С. А. Проблема хибного розуміння та інтерпретації базових наукометричних понять : [презентація] / С. А. Назаровець // University Library at a New Stage of Social Communications Development : матеріали IV міжнар. наук.-практ. конф., 3–4 жовтня 2019 р. / М-во освіти і науки України, Дніпров. нац. ун-т зал. трансп. ім. акад. В. Лазаряна [та ін.]. – Дніпро, 2019.