Розробка з використанням ПЛІС і дослідження багатоядерного процесора

Український державний університет науки і технологій, Дніпро
UKR: Магістерська дисертація виконана на 97 сторінках, містить 58 ілюстрацій, 1 таблицю, 3 додатка та 35 джерел. У роботі досліджується багатоядерний процесор розроблений засобами ПЛІС для виконання матричних операцій. Дуже актуальними у світі обчислювальної техніки були і залишаються ПЛІС, з урахуванням своєї гнучкості та можливості програмування, ПЛІС можуть бути використані у паралельних обчислюваннях. Наприклад, для матричних обчислень. Одним з можливих шляхів реалізації матричних обчислень є створення багатоядерного спеціалізованого процесора. Мета роботи – розробити засобами ПЛІС багатоядерний процесор для виконання матричних операцій та дослідити ефективність його роботи. Мета дослідження – дослідити синтезовану схему розробленого багатоядерного процесору та її роботу під час виконання матричних операцій. Об’єкт дослідження – розроблений засобами ПЛІС багатоядерний процесор. Предмет дослідження – витрачені ресурси ПЛІС при синтезі схеми. Методи дослідження – аналіз навантаження на ПЛІС Virtex 7 xc7vx690t ffg1157-2 при реалізації багатоядерного процесору для матричних операцій.
ENG: The master's thesis consists of 97 pages, contains 58 figures, 1 table, 3 appendices and 35 sources. The paper examines a multi-core processor developed by FPGAs means for performing matrix operations. FPGAs were and remain very relevant in the world of computing, given their flexibility and programming capabilities, FPGAs can be used in parallel computing. For example, for matrix calculations. One of the possible ways to implement matrix calculations is to create a multi-core specialized processor. The purpose of the work is to develop a multi-core processor for performing matrix operations using FPGAs and to investigate its efficiency. The purpose of the study is to investigate the synthesized circuit of the developed multi-core processor and its performance during matrix operations execution. The research object is a multi-core processor developed by FPGA. The subject of the study is the FPGA resources utilization during the synthesis of the circuit. Research methods – analysis of the FPGA Virtex 7 xc7vx690t ffg1157-2 utilization while implementing a multi-core processor for matrix operations.
ПЛІС, багатоядерний процесор, матричні операції, паралельні обчислення, FPGA, multi-core processor, matrix operations, parallel computing, ВКР, КЕОМ
Демидович В. М. Розробка з використанням ПЛІС і дослідження багатоядерного процесора : дипломна робота на здобуття кваліфікаційного ступеня магістра : спец. 123 – комп’ютерна інженерія / наук. керівник В. О. Шаповалов ; Укр. держ. ун-т науки і технологій. Дніпро, 2024. 97 с.