Моделі оцінювання рейтингу науковців (презентація)

Дніпровський національний університет залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна
UK: Розглянуто дві моделі оцінювання рейтингу науковців. За однією моделлю для оцінювання рейтингу науковців запропоновано використовувати дані з міжнародних наукометричних баз даних. Показано використання трьох підходів під час оцінювання рейтингу. За іншою моделлю для оцінювання рейтингу науковців запропоновано використовувати національний портал забезпечення якості вищої освіти TRUST. Це дозволяє зберігати інформацію про публікації та інші досягнення науковця, включаючи повні тексти, оцінювати рейтинг науковця за більшою кількістю параметрів і створювати необхідні вихідні форми для подальшого їх використання.
EN: Two models to estimate scientist rating was described. One model proposes to use data from international scientometric databases to evaluate the scientists rating. Three approaches using to estimate rating was shown. Another model proposes to use the TRUST National Higher Education Quality Assurance Portal to estimate the higher school's rating.. This allows you to store information about publications and other achievements of the scientist, including full texts, to estimate scientists rating using more factors and to design necessary output forms for later use.
RU: Рассмотрены две модели оценки рейтинга ученых. По одной модели для оценки рейтинга учёных предложено использовать данные из международных наукометрических баз данных. Продемонстрировано использование трех подходов при оценке рейтинга. По другой модели для оценки рейтинга учёных предложено использовать национальный портал качества высшего образования TRUST. Это позволяет хранить информацию о публикации и другие достижения ученого, включая полные тексты, оценивать рейтинг ученого по большему количеству параметров и создавать необходимые исходные формы для дальнейшего их использования.
Л. Влащенко: ORCID 0000-0003-2329-9503; О. Нікітенко: ORCID 0000-0002-1082-5247
наукометрична база даних, рейтинг науковця, наукометриний показник, scientometric database, researcher's rating, scientometric indicator, наукометрическая база данных, рейтинг ученого, наукометриний показатель
Влащенко, Л. Г. Моделі оцінювання рейтингу науковців : [презентація] / Л. Г. Влащенко, О. М. Нікітенко // University Library at a New Stage of Social Communications Development : матеріали IV міжнар. наук.-практ. конф., 3–4 жовтня 2019 р. / М-во освіти і науки України, Дніпров. нац. ун-т зал. трансп. ім. акад. В. Лазаряна [та ін.]. – Дніпро, 2019.