0802

Том Генкс

Історії,  наклацані на друкарській машинці: оповідання/ Том Генкс; переклад з англ.. Назара Агаджаняна. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2018. – 440 с.


Том Генкс – зірковий голлівудський актор, володар двох «Оскарів», а віднедавна ще й чудовий письменник. Збірка «Історії, наклацані на друкарській машинці» складається з сімнадцяти оповідань, які відкривають читачеві різну Америку і різну американскість. Якісь оповідання змусять реготати до сліз, якісь розчулять і здивують. Герої  Генкса вирушають на Місяць на саморобній ракеті, насолоджуються славою у Парижі під час промотору блокбастера, намагаються втілити мрії у Нью-Йорку, грають у боулінг і займаються серфінгом. З 70-х років минулого століття Том Генкс колекціонує друкарські машинки (у колекції актора уже понад сотня вантажних машинок), тож у кожному з оповідань є цікаві епізоди, пов’язані з ними.

Генксовому стилю притаманні кінематографічність, вишукана простота, влучність метафор та увага до деталей. Його акторську гру цінують за чесність та чуттєвість, ці риси Том Генкс  привносить і в свої художні твори.

«Виявляється, Том Генкс також мудрий і веселий письменник з безкінечно дивовижним розумом. Чорт забирай»

Стів Мартін

«Зачекайте-но, Том Генкс теж може писати? Смішні, зворушливі, майстерні та несподівані оповідання? Це просто чудесно»

Карл Гаясен

«Оповідання в «Історіях,  наклацаних на друкарській машинці» дуже різні: від веселих до глибоко зворушливих. Їхня дія відбувається у різний час, у різних місцях, вони різні стилістично, але всі виражають радість від письменства»

Стівен Фрай