Часопис «Основа» як культурна система і розвиток українознавства у ХІХ ст.

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара
UKR: Досліджується значення журналу Основа для розвитку українознавства у ХІХ ст. Багатоаспектні наукові статті журналу у сфері студій історії і культури України вивчаються як цілісна культурна система. Аргументується роль культурної системи Основи як наукової революції в українознавчих розвідках.
ENG: The significance of the Osnova journal for the development of Ukrainian studies in the 19th century is investigated. Multifaceted scientific articles of the magazine in the field of studies of the history and culture of Ukraine are studied as a complete cultural system. The role of the Osna cultural system as a scientific revolution in Ukrainian studies is argued.
C. Айтов: ORCID 0000-0001-9049-5868
журнал «Основа», культурна система, Ю. М. Лотман, наукова революція, Т. Кун, системний підхід, українознавство, "Osnova" journal, cultural system, Yu. M. Lotman, scientific revolution, T. Kuhn, systematic approach, Ukrainian studies, КФУ
Айтов С. Ш. Часопис «Основа» як культурна система і розвиток українознавства у ХІХ ст. : [препринт]. Вісник Дніпропетровського університету. Серія : Історія і філософія науки і техніки. Дніпропетровськ, 1999. Вип. 5. С. 63–68.