Дослідження показників надійності та якості електропостачання

Український державний університет науки і технологій, Дніпро
UKR: Пояснювальна записка має обсяг 68 сторінок, складається з 3 розділів та містить 13 ілюстрацій, 4 таблиці, 8 бібліографічних джерел. Об’єкт дослідження – ринки енергетичних ресурсів, системи якості та надійності електропостачання. Мета роботи – аналіз світового досвіду у розвитку ринків енергетичних ресурсів, оцінка якості та надійності електропостачання, а також розробка рекомендацій для оптимізації цих процесів в Україні. Дослідження полягає у визначенні оцінки оптимізації ринків енергетичних ресурсів та підвищення якості та надійності електропостачання в умовах зростаючих викликів глобальної енергетичної безпеки. Робота досліджує світовий досвід у цій сфері, аналізує різні підходи до оцінки якості та надійності, і зосереджується на оцінці надійності надання послуг з електропостачання. Особлива актуальність цієї теми полягає в пошуку ефективних рішень для забезпечення стійкого та безперебійного електропостачання, що має критичне значення для економічного розвитку та соціальної стабільності сучасних суспільств. Методи дослідження – аналіз міжнародних практик та нормативноправових документів, порівняльний аналіз, статистичний аналіз, а також методи експертних оцінок і моделювання.
ENG: The explanatory note is 68 pages long, consists of 3 sections and contains 13 illustrations, 4 tables, 8 bibliographic sources. The subject of the study is energy markets, quality and reliability of electricity supply. The purpose of the study is to analyse the world experience in the development of energy resources, assessing the quality and reliability of electricity supply, and developing recommendations for optimising these processes in Ukraine. The study is aimed at determining the assessment of optimisation of energy markets of energy resources and improving the quality and reliability of electricity supply in in the face of growing global energy security challenges. The work explores the world experience in this area, analyses different approaches to assessing quality and reliability, and focuses on assessing the reliability of electricity supply services. The particular relevance of this topic lies in the search for effective solutions to ensure sustainable and uninterrupted electricity supply, which is critical for economic development and social stability of modern societies. Research methods: analysis of international practices and regulatory documents, comparative analysis, statistical analysis, as well as methods of expert assessments and modelling.
ринки енергетичних ресурсів, об’єднання енергетичне, енергетика, якість, надійність, показник, energy markets, associations energy, energy, quality, reliability, indicator, ENTSO-E, ВКР, КІСЕ
Черноусов Р. Д. Дослідження показників надійності та якості електропостачання : дипломна робота на здобуття кваліфікаційного ступеня магістра : спец. 141 – електроенергетика, електротехніка та електромеханіка / наук. керівник Д. О. Босий ; Укр. держ. ун-т науки і технологій. Дніпро, 2024. 70 с.