Please use this identifier to cite or link to this item: http://eadnurt.diit.edu.ua/jspui/handle/123456789/12346
Title: Застосування криволінійної підпірної стіни при будівництві багатоповерхових будівель
Other Titles: Применение криволинейной подпорной стены при строительстве многоэтажных зданий
Application of a Curved Retaining Wall in the Construction of Multi-Story Buildings
Authors: Заяць, Є. І.
Млодецький, Віктор Р.
Ткач, Таісія В.
Нетеса, Андрій Миколайович
Keywords: висотна будівля
будівельно-монтажні роботи
організація будівництва
підпірна стіна
ущільнена забудова
гідрогеологічні умови
вартість
тривалість
высотное здание
строительно-монтажные работы
организация строительства
подпорная стена
уплотняющая застройка
условия гидрогеологии
стоимость
длительность
high-rise building
construction works
organization of construction
retaining wall
compacted construction
hydrogeological conditions
КБВ
Issue Date: 2020
Publisher: Київський національний університет будівництва і архітектури, Київ
Citation: Заяць Є. І., Млодецький В. Р., Ткач Т. В., Нетеса А. М. Застосування криволінійної підпірної стіни при будівництві багатоповерхових будівель. Шляхи підвищення ефективності будівництва в умовах формування ринкових відносин. Київ, 2020. Вип. 43 (техн.). C. 115–123.
Abstract: UK: Постановка проблеми. Сучасні тенденції будівництва в Україні та світі відзначаються зростанням розповсюдження багатоповерхових та висотних будівель, особливо у великих містах. При цьому в умовах функціонуючих структур міста та існуючої інфраструктури часто виникає проблема будівництва в умовах ущільненої забудови, часто ще й в складних або надскладних гідрогеологічних умовах. Одна з причин такої специфіки полягає у відсутності або значній вартості вільних під забудову майданчиків в більш сприятливих умовах. Крім того, важливим параметром є необхідність об’єднання окремих елементів міської забудови в єдиний інфраструктурний багатофункціональний комплекс. Проблемним полем залишається формування найбільш раціонального конструкційно-технічного рішення несучих і огороджуючих конструкцій підземної частини будівлі, які сприймають у тому числі і значні додаткові зусилля стримування аварійних і зсувонебезпечних грунтових масивів. Мета дослідження – визначення особливостей та переваг застосування криволінійної підпірної стіни з буронабивних паль під час зведення житлово-офісно-торговельного комплексу з готелем та паркінгом по вул. Миколи Амосова у Солом'янському районі м. Києва. Висновок. Підвищення ефективності проектних рішень зведення висотних будівель та їх реалізації, а саме, скорочення тривалості та зниження вартості будівництва в складних гідрогеологічних умовах можливо досягти за рахунок застосування ефективних рішень підпірної стіни та раціонального організаційно-технологічного комплексу виконання будівельно-монтажних робіт. Необхідне постійне дослідження світового досвіду проектування, зведення і експлуатації складних проектів провідних організацій ведучих країн для постійного вдосконалення і розвитку будівельної галузі України.
Description: Є. Заяць: ORCID: 0000-0002-7382-919Х, В. Млодецький: ORCID: 0000-0003-0871-2128, Т. Ткач: ORCID: 0000-0002-9433-7514, А. Нетеса: ORCID: 0000-0002-3364-3446
URI: http://eadnurt.diit.edu.ua/jspui/handle/123456789/12346
Appears in Collections:Статті КБВ

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Zaiats.pdfповний текст1,08 MBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.